Koronkowa ramka


Dziś sposób na to jak szybko z zwykłej, nowoczesnej  ramki wyczarować coś bardziej romantycznego. Z pomocą przyjdzie nam ulubienica wszystkich sympatyków DIY czyli ozdobna tasma klejąca znana jako washi tape :))

POTRZEBUJEMY:tanią ramkę, najlepiej w kolorze naszej washi tape- najlepsza będzie taka o płaskich bokach, ja posiadałam  wykonaną z śliskiego plastiku i mimo to bardzo dobrze współpracowała z taśmą,
koronkową washi tape, ja swoją dostałam w NANU NANA, maja tam parę rożnych wzorów koronki, ale też ciekawsze opcje widziałam na ebayu czy alliexpress, niestety jest to wyjście tylko dla cierpliwych kupców ;)
nożyczki

WYKONANIE:Przemiana ramki za pomocą tej taśmy jest  bardzo szybka i łatwa. Po prostu  odcinamy kawałki taśmy o długości odpowiadającej długości poszczególnych  boków ramki. Cały ''myk'' polega na tym, aby ścinać je pod kątem. Odklejamy zabezpieczenie z taśmy i przyklejamy kawałki dopasowując do ramki.


MAŁA RADA: Czasami gdy boki ramki są cieńsze niż taśma kawałek klejącej warstwy pozostaje na zewnątrz ramki. Aby uniknąć przyklejania się tego fragmentu do boków ramki, oraz osadzania się na nim wszelakich nieporządnych paproszków potrzebujemy kawałka filcu w kolorze taśmy (ale sądzę, że zwykły wacik czy coś podobnego również się nada). Po prostu  przyciskamy mocno ten kawałek tam gdzie wystaje klej, tak aby kawałki jego włókien przykleiły się.2 komentarze

  1. Bardzo ładnie wyszła ramka - teraz jest taka starodawna i sentymentalna :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Lubię gdy nowoczesne rzeczy można choć trochę przerobić na coś bardziej ,,przytulnego" :)

      Usuń

Instagram