Testujemy projekty DIY z papieru cz. I


W pewnym momencie szukałam ciekawych ,,zrób to sam" ale z wykorzystaniem prostych, dostępnych od zaraz materiałów.  Pomyślałam więc o papierze. Materiał ten kojarzy się raczej z dość płaskimi formami rękodzieła, jedyną bardziej ,,wypukłą'' i w jakikolwiek sposób praktyczną forma jego użycia jaka przychodziła mi na myśl były pudełka. Przeszukałam więc Pinteresta aby sprawdzić czy z tak zwykłego materiału da się w dość prosty sposób zrobić coś bardziej efektywnego a nawet czasem służącego za coś więcej niż ozdobę? Okazuje się, że owszem i to w dodatku całkiem sporo ! Dziś pierwsza część moich testów, za jakiś czas pokażę wam kolejne papierowe cuda :)Mój egzemplarz nie może zostać powieszony na gwoździu ponieważ w miejscu które mu wybrałam jest metalowe łączenie płyt dlatego przykleiłam go na plastrach dwustronnych. Wygenerowało to pare upadków z wysokości w jego wykonaniu a co z tym idzie, jak widać- farba odprysnęła na łączeniach. Ale to nic- dla mnie wciąż jest idealny :)

1. Zapewne kojarzycie jelenie zdobiące ściany mieszkań z katalogów. Uwielbiam ten motyw na ścianach, ale tylko w wersji z tworzyw sztucznych- prawdziwe jelonki zostawiamy w spokoju! :) Takie designerskie ozdoby są dość drogie ale czemu nie zrobić by ich samemu po kosztach? Jelenia wydrukowałam według tej instrukcji. Autor zrobił cuudooowną robotę tworząc ten szablon. Jeleń jest bardzo prosty w wykonaniu jednak wycinanie i klejenie zajęło mi parę godzin. Projekt ten wymaga od nas trochę cierpliwości ale obiecuję, efekt jest tego wart! To mój najbardziej wymagający ale i ulubiony projekt z papieru. W dodatku rogi mogą służyć do zawieszenia błyskotek, prawda że fajna sprawa?

2. Deficyt ramek? Wystarczy trochę papieru, kleju, linijka i nożyczki. A jeśli jesteście pomiarowymi łamagami jak ja można szablony podane na stronie zamiast przerysowywać możemy po prostu wydrukować. Jedyny minus tego rozwiązania to to, że maksymalny rozmiar ramki jest uzależniony od drukarki. Ja swoją ramkę pomalowałam grubą warstwą farby, dzięki temu nie widać tak mocno łączeń a z daleka wygląda zupełnie jak z drewna :) Instrukcja wykonania i szablony do znalezienia na stronie genialnej Inny Dorman.


Prawda, że fajne rzeczy można wyczarować tak po prostu, przy użyciu ledwie paru materiałów z ot zwykłego, chciałoby się rzec, papieru? :)

4 komentarze

  1. Cudo! Prawdziwe dzieło sztuki
    Karolina
    Mój blog: http://karolinaprzybyl.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Woow takiego zwierza też bym chciała mieć. No po prostu wygląda genialnie!

    OdpowiedzUsuń

Instagram