Dzisiaj przychodzę do was z listą ośmiu miejsc, gdzie można zaopatrzyć się we wszystko to co, co będziemy potrzebować przy naszych kreatywnych projektach. Od ołówków i papieru, poprzez wstążki i materiały, do farb w sprayu i miedzianych rurek. Warto zaznaczyć, że jest to lista subiektywna i oparta na moich osobistych doświadczeniach, bo wiadomo, sklep sklepowi nierówny, a to, że najbliższe mi sklepy są zaopatrzone tak a nie inaczej nie rzutuje przecież na ich zawartości w innych miastach. Myślę jednak, że mimo to będzie to przydatna ściąga, zwłaszcza, że klika miejsc które dziś przytoczę kiedyś nawet nie brałabym pod uwagę jako potencjalne miejsce takich zakupów, a jednak są dziś w zestawieniu! 😉

1. Sklepy plastyczne

Najbardziej oczywisty z wyborów jeśli chodzi o artykuły papiernicze, są jednak i bardziej kompleksowo zaopatrzone miejsca, gdzie prócz standardowego bloku i ołówka kupimy np. zestaw do wyszywania makatek. Dla mnie główne źródło bristolu do zdjęć we wszystkich wymiarach i kolorach tęczy. Na plus dostępność tego rodzaju miejsc, na minus niestety często ceny. Alternatywą są duże markety, gdzie ja obsesyjnie zaopatruje się w dobre cenowo akcesoria takie jak papiery ozdobne, pędzle czy farby malarskie.

2. Pasmanteria

Przez długi czas lokalne pasmanterie kojarzyły mi się z typowymi i dość klasycznymi produktami jak wstążki, włóczki, akcesoria do szycia czy materiały. Ostatnio jednak odkryłam, że w najbliższej mi pasmanterii sprzedają nawet akcesoria do łapaczy snów (od obręczy po zaczepy!), haftowane naprasowanki czy specjalne sznurki do wyplatania makram. Warto więc sprawdzić, czy wasza lokalna pasmanteria również nie oferuje szerszego asortymentu niż typowe  igły, nici i rajstopy 🙂

3. Sklepy typu ,,wszystko po 4 zł”

Miejsce, gdzie przy odrobinie chęci i kolejnej odrobinie cierpliwości, przekopawszy się przez dużą ilość plastikowych durnostajek, można znaleźć cuda w świetnych cenach. Pierwszą kategorią są przedmioty idealne do przeróbek typu drewniane tacki, gładkie poszewki, ramki na fotografie i wiele, wiele innych skarbów, które można ozdobić. Drugi typ  rzeczy przydatnych do rękodzieła to wszystkie akcesoria służące do ozdabiania, od sztucznych kwiatów, poprzez wstążki, cekiny czy brokat.

4. Sklepy dla rękodzielników

Mam wrażenie, że coraz więcej otwiera się  takich miejsc, choć niestety wciąż nie znajdziemy ich wszędzie. Kupimy tam zazwyczaj wszystko od dekoracji na przyjęcie, po drewniane skrzynki po depoucage. Mod Podge matowy, z połyskiem, 50 rodzajów brokatów i wstążęk, trudno dostępne gdzie indziej stacjonarnie perełki takie formy do musujących kul czy  sprzedawane na sztuki ozdobne serwetki. Jednym słowem kreatywny raj.

5. Markety z towarami z chin

Zazwyczaj zakupimy tu nie tylko stanik za 5 zł czy nowe bamboszki ale i ozdoby i półprodukty do rękodzieła jak artykuły papiernicze czy pasmanteryjne. Sytuacja podobna jak w przypadku sklepów ”wszystko po 4 zł”- podobny zakres cen, artykuły, i przydatna odrobina cierpliwości w szukaniu perełek czy inspiracji 🙂

6. Polskie serwisy internetowe

Czyli najłatwiejsza opcja, gdzie nie musimy wstawać z fotela aby cokolwiek znaleźć a wszystko mamy uporządkowane- wystarczy wpisać czego szukamy. Przy czym wszystko to słowo klucz- mamy do dyspozycji nieograniczoną ilość stron i asortymentu. Jedną z takich polskich stron jest arena.pl, gdzie znajdziemy mnóstwo przydatnych w naszych projektach materiałów z dostawą prosto do domu, w przeciągu 24 h. Możemy zapłacić jak w sklepie stacjonarnym, tj. dopiero przy odbiorze, ale mamy tez opcję łatwych płatności online, karta, Payui czy mój ostatni faworyt, BLIK.

Plusem jest fakt zgromadzenia asortymentu rożnych sklepów  w jednym miejscu. I tym sposobem możemy zakupić narzędzia dostępne w sklepach budowlanych, jak np wiertarko-wkrętarki  czy szlifierki, ale i akcesoria papiernicze. Na stronie znajduje się też cały dział handmade, gdzie znajdziemy produkty typowo pasmanteryjne, czyli akcesoria do szycia, dziergania, wyplatania makram po barwniki, plus kilka mniej standardowych produktów, dostępnych zazwyczaj tylko w większych sklepach z rękodziełem, jak zaciskarki do nitów czy piszczałki do zabawek 🙂

Dodatkowo na stronie głównej stale pojawiają się promocje na wybrany rodzaj asortymentu jak darmowa dostawa czy 50% zniżki, warto więc śledzić oferty.

7. Zagraniczne strony

Możemy też pokusić się o zakupy np. z zagranicznych stron z aukcjami np. prosto z chin. Wybór jest naprawdę ogromny, atrakcyjne są też ceny. Minusem jest jednak długi czas czekania czy przypadki, kiedy paczka zwyczajnie się zagubi, dlatego jest to stanowczo opcja dla cierpliwych.

8. Markety budowlane

Zazwyczaj tu kupuję klej na gorąco, ukochany złoty spray, można tez w dobrych cenach zdobyć np. elementy do renowacji mebli jak farby, obicia czy gąbki czy po prostu zakupić zszywacz tapicerski Jeśli chcemy przerabiać meble, odświeżyć jakiś element wystroju to będzie to jeden z najlepszych wyborów.

Wpis powstał dzięki  wsparciu strony arena.pl