Dzisiaj będzie o meblach nietypowych, takich, których koncept powoduje zachwyt i zadziwienie ludzką kreatywnością. Jednocześnie będzie to  post o meblach, które sama chciałabym mieć w domu, o takich, które mimo swojej niekonwencjonalności wpasowałyby się  z łatwością w wystrój większości naszych mieszkań.

Oczywiście, takie meble z założenia mają się wyróżniać pośród innych, ale warto aby w swojej odmienności tworzyły z resztą wyposażenia intrygująca, lecz spójną całość. Są bowiem takie nietypowe projekty, które choć same w sobie robią wrażenie, to umieszczone w standardowym domu mogłyby zupełnie nie przystawać do reszty wyposażenia czy przez swój nietypowy design byłyby zwyczajnie niefunkcjonalne. Pisząc bardziej obrazowo, macie dom w stylu rustykalnym i wtedy wkraczacie tam z futurystyczną lampą, wyglądająca jakby ktoś wymontował ją z promu kosmicznego. Nawet eklektyzm w swojej pozornej różnorodności wymaga pewnej spójności. Starałam się więc wybrać projekty, które są nie tylko nietuzinkowe ale i łatwe do adaptacji w typowych wnętrzach.

Ale niech mówią przykłady- oto kolekcja 5 mebli o tak wyjątkowym designie, a jednocześnie wciąż nie zapominających o swojej pierwotnej funkcji (a nawet czasem wzbogacone o dodatkowe!) że również zapragniecie je mieć  u siebie 🙂


Źródło: boredpanda.com

  1. Wariacja na temat XVIII-wiecznych francuskich mebli autorstwa Lili Jang, rzeźbiarki z Korei Południowej. Autorka twierdzi, że do ich stworzenia zainspirowały ją ograniczenia przestrzeni, w której przyszło jej mieszkać oraz  chęć ucieczki od rutyny prawdziwego życia. Myślę, że te meble idealnie oddają te idee- są niebanalne, ale jednocześnie funkcjonalne i kompaktowe.

Żródłó: miekemeijer.com

2. Ta instalacja  została stworzona przez  studio Mieke Meijer  i była inspirowana serią czarno-białych zdjęć budynków przemysłowych autorstwa Bernda i Hilli Becher. W tym projekcie połączono nietypowy design i funkcjonalność schodów… z jeszcze większa funkcjonalnością. Te schody nie tylko wyglądają obłędnie, ale prócz funkcji sobie standardowej pełnią role schowków i półek.

Źródło: freshome.com

3. Ta cudowna industrialna sofa powstała z zamysłu projektantki Sule Koc. Prócz oczywiście miejsca do siedzenia posiadastolik i orgnaizator.

4. To cudowne połączenie drewna i szkła to dzieło japonki Shin Azumi. Ma ono nietypową ramę, która może pełnić rolę organizatora na dokumenty.

Źródło: domino.com

5. Projekt Ceci Thompson nawiązuje formą do klasycznych łózek z baldachimem i ukazuje je w zupełnie nowym, minimalistycznym wydaniu. Jestem zakochana w tym połączeniu czerni i złota oraz oszczędnej formie projektu.

Źródło: dezeen.com

6. Czy ten stół z krzesłami-huśtawkami nie jest genialny? To projekt autorstwa Christophera Duffy dla brytyjskiej marki Duffy London. Posiadanie hustawki w domu jest super, ale aż tylu na raz to dopiero rozpusta 😀


 

Który projekt totalnie was zaskoczył, a który z nich widzielibyście w swoim wnętrzu? Ja gdybym miała wybierać  tylko jeden, chyba zdecydowałabym się na ta cudowna, przewrotną sofę <3