Dzisiaj zagadka- co jest piernikowe, ale z papieru? 🙂

Tym razem do wydruku przygotowałam piernikowe domki w dwóch wersjach- klejony do postawienia jako dekoracja, oraz wersja wiązana, idealna do napełnienia drobnymi prezentami czy cukierkami 🙂 Wystarczy szkolny klej, nożyczki i opcjonalnie, choć warto go miec- nożyk do tapet, aby w klika minut wyczarowac ten magiczny domek.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ PLIKI

  1. Domek jako ozdoba- wersja klejona w całości

W przypadku wersji klejonej polecam zacząć sklejać domek od dołu, idąć w kierunku wyższych parti budowli 🙂 Jeśli użyjemy do wydruku sztywniejszego papieru- co sama zrobiłam i polecam- dla ułatwienia w składaniu warto delikatnie naciąć nożykiem do tapet miejsce zgięcia.

  1. Domek jako opakowanie na prezent- wersja klejona i wiązana

W wersji do zawiązywania w zaznaczonych okręgami miejscach wycinamy otwory np. dziurkaczem i przewlekamy przez nie wstążki.  W ten sposób możemy zamykać i otwierać nasze pudełko bez jego uszkodzenia. Musimy pamiętać, aby nie sklejać elementu ze wstążką oraz skrzydełka, zaznaczone na ciemnobrązowo.


Warto wiedzieć!

  • Nie ma możliwości zmiany wzorów lub kolorów na inne
  • Pliki są darmowe, jednak udostępniam wyłącznie do użytku personalnego, nie można ich wykorzystywać w celach komercyjnych.

XOXO,