Dziś coś dla blogerów- porcja uroczych nagłówków na bloga, do wyboru 4 wzory w 5 kolorach- brzoskwiniowym, niebieskim, szarym, różowym i jasnym różu, co daje nam w sumie aż 20 opcji do wyboru. Złoto, akwarela, trochę geometrycznych wzorów- myślę, że każdy znajdzie tu coś co będzie pasować do jego bloga.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ NAGŁÓWKI


Jak zainstalować nagłówek?

Przede wszystkim nasz motyw musi obsługiwać szerokie nagłówki, w przypadku mojego bloga jest miejsce tylko na małe logo z boku menu, jednak w większości blogów, zwłaszcza tych na platformie blogger, taki duży nagłówek będzie domyślny. W bloggerze musimy znaleźć opcję instalacji nagłówka w zakładce UKŁAD i zaznaczamy opcję miejsca docelowego: ZAMIAST TYTUŁU I OPISU. W przypadku wordpressa wybieramy opcję WYGLĄD -> PERSONALIZACJA -> OBRAZEK W NAGŁÓWKU.

Jak dodać ozdobny napis z nazwą bloga?

Niedawno opublikowałam post z listą cudnych fontów, które idealnie nadają się własnie na nagłówek bloga, o TUTAJ.TooltipText

Przygotowane przez mnie nagłówki mają miejsce na Twój napis/logo, dlatego wystarczy otworzyć je w posiadanym programie graficznym lub w edytorze grafiki online np. Pixlr i dodać do nich swój tekst. Na dole szybki tutorial jak można w łatwy sposób dodać tekst w programie online;

  1. Wchodzimy na stronę pixlr.com i wybieramy opcję OPEN PIXLR EDITOR.

2. Wybieramy z naszego komputera plik z wybranym nagłówkiem.

3. Wybieramy opcję tekstu. Klikamy w AADD TEXT, wybieramy font. https://pixlr.com/ ma fajna funkcję, mianowicie automatycznie ładuje czcionki, które posiadamy na komputerze, możemy więc wybrać coś z własnej kolekcji. Ja użyłam fontu Little Brushy i Cardo, które można znaleźć w poście z fontami z linku powyżej. W dodatkowym panelu możemy edytować rozmieszczanie tekstu, kolor czy jego wielkość. Po prawej stronie interfejsu mamy panel WARSTWY z poszczególnymi elementami- tłem, danym tekstem, które możemy usuwać, dodawać i zmieniać ich pozycje.

4. Gdy skończymy nasze dzieło klikamy opcję PLIK -> ZACHOWAJ i wybieramy w jakim formacie i w którym miejscu na komputerze chcemy zapisać naszą grafikę.


Warto wiedzieć!

  • Nie ma możliwości zmiany wzorów lub kolorów na inne
  • Pliki są darmowe, jednak udostępniam je wyłącznie do użytku personalnego, nie można ich wykorzystywać w celach komercyjnych.

XOXO,