Jesienna ozdoba tak samo zdobna jak prosta w wykonaniu- dynia z materiału. Niech nie przestraszy was fakt, że będziemy szyć- ilość szycia jest w tym projekcie minimalna a samo wykonanie takiej dyni zajmuje od 5 do maksymalnie 10 minut 🙂

Taka materiałowa dynia daje mnóstwo możliwości dopasowania ozdoby do wnętrza. Można użyć bowiem klasycznej dyniowej pomarańczy, ale można  też pójść w minimalizm i użyć białej tkaniny. Warto też poszaleć i wybrać materiał ze wzorem- np. dynia zrobiona z materiału w kropki będzie wyglądać obłędnie. Ja jak widać na zdjęciach wybrałam tkaninę w odcieniu brudnego różu, ale zastanawiam się też nad stworzeniem w przyszłości szarej wersji- te dwa kolory razem wyglądałyby obłędnie!


Potrzebujemy

Potrzebujemy:

  • Igła z nitką w kolorze materiału
  • Materiał
  • Kawałki gałęzi
  • Nożyczki
  • Wypełnienie, ja używam wypełnienia z tanich poduszek

Dodatkowo:

  • Ekoskóra
  • Klej na gorąco

Wykonanie

Wykonanie:

  1. Wycinamy z materiału okrąg. Ja lubię prosta metodę, w której kwadrat składamy tyle razy aż utworzy różek, a ten następnie wycinamy jak na zdjęciu 🙂
  2. To nie musi być idealny, równy jak od cyrkla okrąg, i tak będziemy jego brzegi zawijać do środka 🙂

3. Fastrygujemy okrąg dokoła, mniej więcej 0,5 cm od brzegów.

4. Kiedy przeszyjemy cały okrąg ściągamy lekko każdy koniec nitki aby utworzyła nam się sakiewka. Napełniamy ją wypełnieniem.

5. Związujemy ciasno dwa końce nitki.

6. Zszywamy odstające końce materiału ze sobą, aby stały się jak najmniej widoczne, pamiętamy jednak aby zostawić mały otwór na patyki.

7. Moje dynie sa dośc małe, więc i użyte w tym projekcie gałązki są niewielkich wymiarów, dlatego żeby łatwiej zamocować patyk w dyni ostrzę go temperówką.

8. Mocuję patyk do dyni, ja nie używam kleju, ponieważ dziura na patyk jest dość ciasna i trzyma się on idealnie w miejscu.

9. Możemy zakończyć proces tworzenia naszej dyni na etapie ósmym, możemy jednak jak ja pójść krok dalej.

10.Zaczynając od czubka dyni wszywamy nitkę a następnie oplatamy nią dynię by podzielić ją na na 8 części. Najłatwiej podzielić dynię na 4, a następnie 8 kawałków, na koniec musimy przyszyć nitkę znów na górze.

Teraz zostaje nam już tylko przymocować patyk, ja dodatkowo przykleiłam klejem na gorąco liście wycięte z brązowej ekoskóry.


A na koniec inny, świetny patent na dyniową dekorację – cementowa dynia z rajstopy- tak, wiem, że brzmi może śmiesznie, ale efekt jest genialny!


PRZYPNIJ NA PÓŹNIEJ

XOXO,