Dzisiaj proste DIY, które planowałam od dawna, ale jakoś tak nigdy nie wychodziło zabranie się za ten projekt- łańcuch z drewnianych korali. Tymczasem naprawdę warto, bo można wykorzystać tą dekoracje na mnóstwo sposobów! Jako ozdoba stolika kawowego czy półki, wiązanie dla zasłon, czy jak u mnie, przestrojenie ściany. Idą Święta, a widziałam tez takie łańcuchy w wersji długiej jako dekorację na choinkę- wygląda to obłędnie!


Poniżej kilka inspiracji, jak można ozdobić nasze mieszkanie za pomocą tego drewnianego dodatku.

Lista potrzebnych rzeczy

Potrzebujemy:

  • Włóczka w kolorze białym/kremowym
  • Koraliki drewniane o rozmiarach 2 cm i 1,2 cm
  • Nożyczki
  • Igła z dużym oczkiem
  • Taśma klejąca
Wykonanie

Wykonanie:

Aby ułatwić sobie nawlekanie włóczki zarówno na igłę jak i koraliki,  warto zakleić jej końce taśma klejącą- następnie nożyczkami obciąć ja, tworząc szpiczasty koniec, przez który igła czy koralik przejdzie z łatwością.

Nawlekamy korale na włóczkę, u mnie były to 3 duże korale, 1 mały, i od nowa cały układ. Użyłam w sumie 19 małych korali i 50 dużych, a łańcuch w tej konfiguracji osiągnął długość około

Kiedy wykorzystamy wszystkie korale czas dodać frędzle. Tutorial jak je wykonać znajdziemy np. w TYM POŚCIE. Nawlekamy na koniec włóczki igłę i przyszywamy czubki frędzli do naszego łańcucha. Nadmiar włóczki obcinamy. Powtarzamy proces po drugiej stronie.

Voilà, nasz cudny łańcuch jest gotowy!


 

 

XOXO,