Dziś coś dobrego dla grafika czy blogera, który np. tworzy dla czytelników pliki do pobrania. To również gratka dla każdego kto chce zobaczyć swoje graficzne dzieło w wybranej scenerii i zastosowaniu. Mowa oczywiście o mockupach! Przedstawiam wam dziś listę darmowych mockupów z kobieca nutą, które możecie wykorzystać w pracy z różnorodnymi projektami.

Ale zaraz, co to dokładnie są te mockupy i czemu są niby takie super? Są to pewnego rodzaju makiety, które pozwolą nam zaprezentować nasze pliki graficzne w akcji. Jaśniej? Powiedzmy, że stworzyliśmy plakat. Chcemy jednak zaprezentować jak będzie on wyglądał w działaniu, np. oprawiony w ramkę, w otoczeniu innych ozdób.  Otwieramy więc plik z mockupem (zazwyczaj pracujemy z mockupami w photoshopie), który przedstawia wspomnianą np. ramkę, z pustym miejscem zamiast obrazka i w dedykowanej w tym celu warstwie  wklejamy nasz z plik z plakatem. W miejsce wcześniejszego braku w ramce pojawia się wtedy nasz plakat- pod odpowiednim kątem, odpowiednio oświetlony, dopasowany- zupełnie jakby cała sceneria była prawdziwym zdjęciem! Bajer, prawda? 😀

Sama często stosuję mockupy na bloga do prezentacji blogowych plakatów czy kartek- jest to milion razy szybsza droga zaprezentowania dzieła aniżeli zrobienie jego zdjęcia, w dodatku ratuje tyłek gdy czasem nie mamy dostępu do drukarni czy po prostu technicznych możliwości zrobienia fotografii. Mockupy przydają mi się również w pracy- mogę wtedy w łatwy sposób pokazać klientowi jak jego logo mogłoby wyglądać na banerze czy jak będzie prezentować się w użyciu jego ulotka czy wizytówka.

Dziś prezentuje wam sześć pierwszych ( właściwie 7 bo jeden punkt jest podwójny) propozycji mockup, tymczasem w planach mam już kolejny post z kolejnymi perełkami 🙂

1. Bobboz

Jak dla mnie, jeden z piękniejszych mockupów. Prosta biała ramka, obok skromna, również biała róża- tło nie odwracające uwagi od naszego projektu a jednocześnie bardzo stylowe i przejrzyste. Plik można pobrać TUTAJ.

2. Free Mockup Zone

Kropki, złoto, biel, czerń. Stylowo, prawda? Mockup w formie ramki do pobrania TUTAJ.

3. Hello You Designs

Tym razem tablet i laptop- idealne mockupy do zaprezentowania projektu strony czy po prostu tapety. No i to tło, przepiękne i stylowe w obu wersjach! Pobierzesz go TU.

4. Freepik

Bardzo uniwersalny mockup notes z kwiatami. Możesz pokazać tu swoją ilustrację, logo, plakat- sporo opcji. Znajdziesz go TUTAJ.

5. GraphicsFuel

A tu uroczy sposób na zaprezentowanie wizytówek, mockup do pobrania TU

6. Kreanille Design

Ten mockup wystąpił nawet na moim blogu, jakiś rok temu. Plakat, kartka  a może rysunek? Wszsędzie isę nada. Można go pobrać TUTAJ.


Choć wszystkie prezentowane tu mockupy są darmowe to jednak jak zawsze należy mieć na uwadze, aby przed ich użyciem sprawdzić czy autor nie wymaga wzamian za użycie np. podpisu prowadzącego do jego strony!


Na blogu ukazał się jakiś czas temu post z listą stylowych a co najważniejsze, darmowych zdjęć. Koniecznie go zobacz, po prostu kliknij w poniższy obrazek! 🙂