mapka zdrapka mapa do ścierania recenzja opinie świat europa

mapka zdrapka mapa do ścierania recenzja opinie świat europa opinia

Wyznam wam, że jestem fanką wszelkich programów prowadzonych przez Dorotę Szelągowską. Dłuższy już czas temu, oglądając jeden z nich (TEN odcinek),  moją uwagę przykuł pewien nietuzinkowy dodatek użyty przez Dorotę. Była to mapa świata powieszona na ścianie. Ale nie taka zwykła, bo była pokryta metaliczną folią do zdrapywania. Miejsca, które widzieliśmy na żywo można było odkryć i dumnie oznaczyć jako odwiedzone, poprzez usunięcie wspomnianej folii- zdrapki. To było coś, co określam spontanicznym ,,no bajer, mówię Ci!”. Ucieszyłam się więc, kiedy ostatnio otrzymałam od Mapka Zdrapka możliwość nie tylko otrzymania takiej mapy, ale również podarowania jej dwóm czytelnikom bloga. Ale po kolei!

MAPKA ZDRAPKA W PRAKTYCE

paczka mapka zdrapka

Już przy otwieraniu paczki spotkało mnie miłe zaskoczenie- sami zobaczcie jak to ładnie zapakowane. Uwielbiam kiedy ludzie dbają o estetyczne detale, od razu przyjemniej się otwiera takie paczki. Dalej było już tylko lepiej. Otwierałyśmy paczkę wraz z moją rodzicielką i wśród okrzyków ”oranyjeża, jakie to ładne!” doszłyśmy do wniosku, że ta metaliczna folia jest tak śliczna, że to przecież aż żal zdrapywać! 😀

mapka ydrapka opinia

Mój model mapy to ta TUTAJ. Sama mapa wykonana jest bardzo starannie, a co najważniejsze, bardzo szczegółowo. Złotą folią pokryte są nawet te najmniejsze wysepki na Pacyfiku.

mapka zdrapka japonia

Dodatkowo zestaw zawierał też szpilki, którymi możemy oznaczać np. miejsca, do których chcemy się udać. Ja marzę niesustannie o Tokio <3!

mapka zdrapka opinia

Prócz samych państw mapa posiada adnotacje o cudach świata, które warto zwiedzić, czy charakterystyczne kraje . Oczywiście, jeśli odwiedzimy jeden z  nich, możemy to również dumnie zaznaczyć na naszej mapie, zdrapując daną pozycję.

mapka zdrapka mapa do ścierania recenzja opinie świat europa

Najprzyjemniejsze!  Dołączoną do zestawu kostką usuwamy metaliczną zdrapkę i odkrywamy miejsca, które odwiedziliśmy. W ten sposób tworzymy widoczny zapis historii swoich podróży. Jedyny minus to to, że skrawki foli latają po całej mapie i okolicy lepiąc się do przedmiotów- ale to nic, w końcu nie zdrapujemy jej codziennie. W zestawie jest też dołączona szmatka, aby usunąć powstałe w ten sposób skrawki.

Ciekawostką jest, że na mapce w miejscu gdzie oznaczona jest Polska, prócz Warszawy jest zaznaczony również mój ukochany Kraków- miłe zaskoczenie!

DIY- JAK OPRAWIĆ MAPĘ?

stelaz wieszak na mape oprawa diy zrób to sam

No dobrze, ale teraz kwestie praktyczne- jak to zawiesić? Pierwotnie planowałam użyć w tym celu ramy, ale mapa ma dość niestandardowy wymiar. Wniosek był prosty- sama zrobię wieszak! Wykonanie takiego wieszaka na mapę jest banalne i zajmuje parę minut.

POTRZEBUJEMY:

  • Farba akrylowa w wybranym kolorze lub lakier do zabezpieczenia drewna
  • Drewniana listwa maskująca, dostępna w każdym większym markecie budowlanym
  • Piłka, nożyce do drewna (to był mój wybór do tego projektu)
  • Papier ścierny
  • Sznurek/ wstążka
  • Pinezki

WYKONANIE:

Podzieliłam listwę na dwie części o długości mapy plus dodatkowe 3 cm, tak aby po zawieszeniu na rogach była wolna przestrzeń 1,5 cm. Wujek google powiedział mi, że tak się mapy oprawia i miał rację- z tą wolną przestrzenią po bokach prezentuje się super! Końce listwy wygładziłam papierem ściernym i nadałam im lekko zaokrąglony kształt. Listewki możemy zostawić w naturalnym kolorze drewna i tylko polakierować, ja swoje delikatnie pomalowałam rozwodnioną białą farbą akrylową. Kiedy farba wyschła, przymocowałam mapę do listewek za pomocą pinezek. Moja listewka była za cienka i pinezki przebijałyby na drugą stronę, dlatego jako podkładki użyłam równo dociętego kawałka tektury. Sprawdziło się idealnie. Również pinezkami przeczepiłam do tyłu listwy wstążkę. W ten szybki i łatwy sposób moja mapa nadawała się już do zawieszenia na ścianie. Powiem wam, że jestem naprawdę zadowolona z mojej oprawy- pasuje, prawda? 😉

WYGRAJ MAPKĘ ZDRAPKĘ!

Podsumowując- stanowczo nie rozczarowałam się i Mapka Zdrapka jest tak samo fajna jak sobie wyobrażałam, a na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach produktowych. Moja opinia jest więc jak najbardziej pozytywna i mogę śmiało polecić ten nietuzinkowy podróżniczo- wnętrzarski gadżet! Jeśli też chcesz zdobyć taką mapkę wystarczy wziąć udział w konkursie i odpowiedzieć na jedno z dwóch pytań.

D weekend INTERIER YLŹródło: Mapka Zdrapka

Pierwsza nagroda to mapa Świata. Mapka ta zawiera powiększenie mapy Europy, przez co można dodatkowo dokładnie zaznaczyć miejsca, które odwiedziliśmy na starym kontynencie, natomaist większe kraje podzielone sa na regiony. Mapka zawiera dodatkowo check- listę podróżnika czy listę ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas kolejnych wakacji.

Aby wygrać wspomnianą mapę świata, wystarczy w komentarzu odpowiedzieć na poniższe pytanie:

1) Wybierz do jakiego kraju chciałbyś pojechać i co przywiózłbyś stamtąd, aby ozdobić swój dom ( muszle, lokalne tkaniny, etc), 
Uzasadnij kreatywnie dlaczego akurat ten kraj i przedmiot?
Europe Silver okladka
 Źródło: Mapka Zdrapka

 

Druga nagroda to mapa Europy. Dzięki dołączonemu do niej pisakowi możesz zaznaczać  na niej miejsca, które planujesz lub marzysz odwiedzić. Mapka zawiera również kilka innych bonusów- w tym specjalną przywieszkę na bagaż.
Jeśli więc marzy Ci się mapka zdrapka Europy, musisz odpowiedzieć na pytanie następujące:

 

2) Jaką najciekawszą potrawę jadłeś za granicą? W jakim kraju?
Dwie najciekawsze odpowiedzi, tj. jedna z każdej kategorii, zostaną nagrodzone wybraną przez konkursowicza mapką.
Odpowiedzi zamieszczajcie w komentarzu, poprzedzając je numerem pytania- 1 lub 2.  Pamiętajcie też, aby obok odpowiedzi podać swój adres mailowy- to na niego będę kontaktować się ze zwycięzcami. Aby dodać komentarz nie trzeba logować się na żadne z kont społecznościowych. W formularzu komentarza widnieje pole adresu witryny, ale nie martwcie się- może ono pozostać nieuzupełnione 🙂
Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 4.09.2017 zarówno tutaj na blogu, jak i na fanpage bloga, o TU. Będzie mi bardzo miło, jeśli zacznie również śledzić mój profil. Konkurs trwa w dniach 19.08.2017-03.09.2017 i w powyższym terminie do godziny 23:59 należy słać zgłoszenia. Powodzenia!
P.S: Jedna szansa na wygraną to za mało? Wpadnijcie koniecznie na bloga Kasi, Speckled Fawn, gdzie również znajdziecie recenzję mapki zdrapki (zobaczycie koniecznie jak elegancko mapka prezentuje się w ramie! *.* ) i zyskacie kolejną szanse na zgarnięcie mapki! Wystarczy kliknąć, o TUTAJ.

KLIKNIJ TUTAJ, PO PEŁNY REGULAMIN KONKURSU!