konkurs Bprojekt Bgraficzny Bkreatywny BfotogrAFICZNY
 
Wiem, że jest tu mnóstwo kreatywnych i uzdolnionych osób, dlatego wraz z współorganizatorem, agencją Biuro Podróży Reklamy, chciałabym was dziś zaprosić do wzięcia udziału w kreatywnym konkursie AntalisDesign Awards 2017. Jesteście gotowi na podjęcie  artystycznego wyzwania i zgarnięcie fajnych nagród? To już mówię w czym rzecz.
 
Konkurs organizowany jest przez firmę Antalis, która zajmuje się dystrybucją  materiałów służących do komunikacji wizualnej: papierów dla poligrafii i biur, materiałów opakowaniowych i produktów z tworzyw sztucznych.  Wydarzenie natomiast skierowane jest do  grafików, art directorów, projektantów wnętrz i architektów czy studentów uczelni artystycznych. Składa się on z dwóch kategorii: Art Category Competition  oraz Design Category Competition. Każda kategoria to inne zadanie. W dziedzinie „Art”, musicie stworzyć okładkę zdobiącą notes kreatywny formatu A5, z kolei w kategorii „Design” należy wykonać projekt tapety dla nowoczesnego biura startupowego o wymiarach 4 000 mm x 3 000 mm. Zadania są więc naprawdę ciekawe i dają spore pole do popisu. W dodatku technika pracy jest dowolna– mogą to być zdjęcia, ilustracje czy napisy- sami więc możecie zadecydować, które medium jest wam najbliższe, i które z nich wykorzystacie do wykonania tego projektu.
 
Warunkiem  obowiązkowym wzięcia udziału jest posiadanie pełnych praw autorskich do dzieła przesłanego na konkurs, musicie również spełnić wymogi specyfikacji technicznej dostępnej na stronie i podstronie formularza zgłoszeniowego. Prace należy zgłaszać od 26 czerwca do 20 sierpnia 2017 roku za pomocą formularzy, które znajdziemy na stronie http://www.antalisawards.pl
 
Prace zostaną poddane ocenie profesjonalistów, autorytetów w zakresie art designu, projektowania wnętrz i sztuki. W skład jury wchodzą: Dawid Korzekwa – projektant graficzny, specjalizujący się w projektowaniu prasowym, projektowaniu książek, identyfikacji wizualnej i tworzeniu plakatów, Jarosław Bujny – absolwent Projektowania Graficznego ASP w Gdańsku (obecnie doktorant na tej uczelni), Andrzej Pągowski – artysta grafik, Natalia Nguyen – architekt – urbanista, projektantka wnętrz, mebli i dodatków, oraz Xavier Jouvet – Dyrektor ds. Marketingu i Zakupów Antalis Inernational. 
 
A teraz najważniejsze- czyli chwała, sława i oczywiście- nagrody. Łączna pula nagród wynosi 13 000 zł, a nagrody i statuetki zostaną wręczone zwycięzcą na uroczystej gali w Warszawie  28 września 2017 roku. 
 
Jak widać, stanowczo jest więc o co walczyć. To co- przybory lub aparat w dłoń i próbujemy swoich sił!