pad playstation 4 kontroler diy filc ekoskóra maskotka brelok

pad playstation 4 kontroler diy filc ekoskóra maskotka brelok prezent na dzień chłopaka

Filcowo- skórzany kontroler do Playstation! Prezent, który ucieszy każdego fana i fankę PlayStation. Idealny pomysł na nadchodzący Dzień Chłopaka, jeśli akurat wasz egzemplarz również uwielbia tą konsolę.  Jest mięciutki, można naciskać też przyciski, idealnie nadaje się więc na podręczny gadżet antystresowy. Jako brelok ma dodatkowo funkcje praktyczną. Po prostu coś, co każdy gracz powinien mieć w kolekcji 😉

Zanim jednak przejdziemy do instrukcji wykonania, na początek kilka ważnych słów o projekcie.

 • Zależało mi na tym, aby środek był mięciutki, zapadał się, natomiast przyciski twarde, co razem daje możliwość naciskania ich, a one zachowują się wtedy jak.. na przyciski przystało 😉 Dlatego przyciski tworzymy z dwóch warstw filcu naklejonych na siebie, natomiast baza to tylko jeden, mięciutki kawałek, który ugina się pod naciskiem sztywnych przycisków.
 • Szablon przygotowałam do wydruku w max formacie A4, sama wydrukowałam go w formacie A5, i jest to najmniejszy jaki polecam- inaczej będzie ciężko wyciąć z filcu precyzyjne elementy. To prawda, że jest to dość duży format na brelok, ale ja np. jestem fanką takich sporych kluczogadżetów 😉 Po pierwsze trudno je zgubić, dwa, w tym przypadku dobrze leża w ręce, gdy tłamsimy go jako odstresowacz 😉 Można oczywiście poszaleć i wydrukować szablon np. w formacie A4- otrzymamy wtedy fajną maskotkę.

Potrzebujemy:

 • Klej na gorąco lub klej uniwersalny
 • Czarny miękki filc
 • Nożyczki
 • Mechanizm breloka
 • Ekoskóra
 • Watolina, ja użyłam wypełnienia z ikeowskiego jaśka- dobra jakość a wychodzi tanio
 • Drukarka i sztywniejszy papier
 • Mulina lub niezmywalne pisaki w 4 kolorach
 • Szablon

Wykonanie:

1 . Drukujemy szablon, który możemy znaleźć do pobrania w powyższej liście.  Najdokładniejszy sposób to po prostu wyciąć kształty z wydrukowanego szablonu i obrysować je podaną na szablonie ilość razy na filcu. Potem oczywiście wycinanie.

Mój pomysł, żeby przyspieszyć trochę pracę, to przyklejenie szablonu na filcu za pomocą kawałków dwustronnej taśmy i wycinanie ich razem z szablonem, tak jak na obrazku. Wycina się wtedy troszkę trudniej, ale jednak szybciej.

Jak chodzi o kształt bazowy tył wycięłam z ekoskórki, przód jak resztę elementów z filcu. Niestety nie pomyślałam, żeby tył również obfotografować jak  wygląda, ale takie połączenie materiałów prezentuje się ciekawie- po prostu musicie mi uwierzyć na słowo 🙂

wykonanie brelok ps diy

2. Kiedy najnudniejsze już za nami (no, przynajmniej dla mnie, bo wyznam wam, że ja za wycinaniem nie przepadam) czas na najprzyjemniejsze- sklejenie wszystkiego w całość! Najpierw kleimy ze sobą dwa największe kawałki, bazę, ale pamiętamy, aby nie zaklejać do końca, i zostawić w nim mały otwór- na koniec napełnimy go watoliną i zakleimy. Jeśli chcemy zrobić breloczek, tak jak ja, to pomiędzy dwie bazowe warstwy musimy wkleić podłużny kawałek filcu/ekoskórki do którego od razu przyczepiamy zawieszkę.  Jako mały przewodnik co gdzie przykleić  posłuży nam główna ilustracja. Jest na niej zaznaczone na szaro gdzie dany przycisk ma się znajdować. Pamiętamy tylko, że wszystkie przyciski przyklejamy jeden na drugi, każdy przycisk ma składać się z dwóch warstw.

3. Kiedy wszystko jest już sklejone czas na ostatnie szlify. Moje przyciski były za małe, aby wyszywać na nich symbole i obawiałam się, że pod wpływem igły zwyczajnie by się roztargały. Jest to jednak to dobry pomysł, kiedy robimy ten projekt w większym rozmiarze. W moim przypadku postanowiłam je nakleić. Zamoczyłam kawałki muliny w Mod Podge, a gdy zaczynały wysychać uformowałam z nich kształty. Te potem odpowiednio przycięłam, pokleiłam ze sobą- wszystko ilustruje poniższe zdjęcie. Jest przy tym jednak trochę roboty i gimnastyki, więc jeśli macie kolorowy filc lub pisaki, warto wziąć pod uwagę te opcję.

4. Tada! Nasz projekt jest gotowy by cieszyć nowego właściciela. Albo nas samych- bo hej, sobie też warto robić takie prezenty DIY 🙂

pad playstation 4 kontroler diy filc ekoskóra maskotka brelok prezent na dzień chłopaka

W końcu pad, którym mogę bezpiecznie rzucać, kiedy coś mi nie wyjdzie! Można celować nawet w telewizor!

Marcin K. ze Skawiny

Na koniec na zachętę przedstawiam wyżej opinię zadowolonego klienta 😉 Nie czekaj, DIYuj swój kontroler do PSa już teraz! 😉

A jeśli wasz chłopak to łasuch proponuję jeszcze inną alternatywę na prezent- słoik pełen pysznej bekonowej soli w ozdobnym słoiku, przepis znajdziecie TUTAJ.