Nowy katalog Ikea 2018- ostatnio temat numer jeden w blogosferze wnętrzarskiej. I to jakim temat! Już dawno emocje dotyczące katalogu nie były tak skrajne- jedni zachwycają się świeżym podejściem do tematu, inni krytykują Ikeę za brak gustu. Moje osobiste odczucia na temat nowego katalogu Ikea są gdzieś pośrodku. Bo wiecie, jest kilka cudnych nowości- piękne złote sztućce, stylowe drewniane meble z serii SVALNAS, cudnej urody niebieski wazon STOCKHOLM… Nawet te krytykowane wszędzie połączenia kolorów niespecjalnie mnie ruszyły, ba spodobały się! Rzecz w tym, że przeglądałam tą edycję dwa razy (z czego drugi na potrzeby tego postu) i to mi w zupełności wystarczyło, podczas gdy poprzednie roczniki maltretowałam do zdarcia papieru. Jak dla mnie- jest dobrze, jak zawsze z resztą. Po prostu tym razem bez fajerwerków 🙂

Ale nie o tym przecież miał być mój dzisiejszy post. W końcu nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała podejść do tematu nowego katalogu jeszcze w inny, nietypowy sposób. Dlatego postanowiłam poszukać na jego kartach inspiracji- DIY, dekoratorskich, praktycznych i pomysłowych rozwiązań dla domu. Wzięłam więc katalog w dłoń i zaczęłam oglądać go własnie pod tym kontem, wypatrując co inspirującego znajduje się w prezentowanych tam stylizacjach. Oto efekty!

katalog ikea 2018 pomysły inspiracje produkty diy online

1.Od zawsze kręcą mnie kuchenne relingi z zawieszonymi na nich przydasiami. Tym razem moją uwagę przykuł wiszący tam zegarek! Świetna i oryginalna alternatywa zegara wieszanego na ścianie.

2. Prosta a za to jaka efektowna metoda na przystrojenie stroju. Biała serwetka, kawałek naturalnego sznurka, do tego zielona gałązka i urocza dekoracja stołu gotowa.

3. Ścienny wieszak na ubrania zawieszony na całej długości ściany, na wysokość mebli. Prosty a sprytny patent na uzyskanie dodatkowego miejsca na zawieszenie nie tylko elementów garderoby, ale i innych przydasi.

4. Kosze zawieszone na wieszaku, czyli sposób jak stylowo i w prosty sposób uzyskać dodatkowa przestrzeń do przechowywania.

5. Winylowe płyty jako element ściennej dekoracji- dla fana muzyki i nie tylko!

6. Coś co bardzo mnie urzekło, czyli stare gazety jako tymczasowe doniczki na sadzonki. Stylowo i z pożytkiem dla środowiska.

ikea katalog nowy inspiracje diy katalog

Zachwyciły mnie też nietuzinkowe pomysły na zagłówki. Kimono rozwieszone nad łóżkiem- sami przyznajcie, ze naprawdę oryginalny pomysł. A jeśli ktoś woli mniej niekonwencjonalnie- grube zasłony.

katalog ikea 2018 pomysły inspiracje produkty diy online

7. Gitary jako element wystroju to jest to. Zamiast smętnie leżeć w koncie podczas gdy nie sa używane, mogą stanowić dekorację ściany, która podkreśli pasje właściciela.

8. Tablica perforowana od jakiegoś czasu zdobywa coraz większa sympatię we wnętrzach, często jako uzupełnienie domowego biura. Tym razem jednak zastosowana nietypowo, bo jako tylna ściana w szafce.

9. Krzesła jako kwietniki. Az się uśmiechnęłam widząc ten pomysł,bo sama tak robię. Możecie zobaczyć jak wygląda to u mnie o TUTAJ.

10. Stelaż na ubrania nie musi spełniać takiej roli jak w jego nazwie. Jak widac na zdjęciu, możemy wieszac na nim np. plecione kwietniki!

11. Tablica kredowa na kuchennych ścianach- to już było. Ale meble kuchenne pokryte całe tablicówką, to odważna, ale bardzo fajna alternatywa tego trendu.