Wigilia już za trzy dni, jeśli więc jeszcze nie spakowaliście prezentów… to świetnie! Mam dla Was bowiem 5 ciekawych pomysłów na opakowanie podarunków i 7 prezentowych etykiet do pobrania i wydruku. W przeciwieństwie do poprzedniego roku (POPRZEDNIA EDYCJA ETYKIET) w tym roku jest kolorowo. Tym razem stawiam na święta pastelowe, radosne, trochę boho 🙂

Do zapakowania wszystkich prezentów użyłam papieru pakowego, ja swój kupiłam w Pepco po taniości. Jak już wielokrotnie wspominałam uwielbiam go, a  w tym projekcie idealnie równoważy szaleństwo kolorystyczne ozdób. Mam nadzieję, ze moje propozycje zainspirują was do stworzenia własnych wariacji z moimi etykietkami, przy pomocy niżej wymienionych patentów.

1. Przy tym projekcie użyłam etykiety jako naklejki. Główną ozdobą tego pakunku jest potrójna kokarda, która choć wygląda skomplikowanie, jest bardzo banalna do wykonania. Najpierw obwiązałam prezent wstążką w kolorze etykiety i zawiązałam kokardkę. Osobno przygotowałam jeszcze 2 wstążki, takiej samej wielkości jak ta, która zawiązałam na prezencie. Po kolei przyczepiłam je klejem na przemian do tej zawiązanej na prezencie, tak aby powstała ładna rozetka. I już, nasza elegancka wstążka gotowa! W tym projekcie dodatkowo obwinęłam pakunek muliną w drugim kolorze etykiety.

2. Zanim owinęłam prezent w papier, wystemplowałam na nim kropki farbą akrylową w kolorze etykiety. Jako stempla użyłam końcówki ołówka z gumką. Prezent związałam koronkową wstążką do której przywiązałam etykietkę. Za pomocą kleju dokleiłam pompom i mój ulubiony element tego pakunku- czekoladkę w złotku. Jadalna ozdoba- jestem bardzo na tak! <3

3. Znów farbujemy papier. Tym razem do rozprowadzenia farby używam pędzla- przejeżdżam palcem po włosiu rozbryzgując tym sposobem farbę nad papierem. Idealnie! Do obwiązania użyłam 3 sznurków- jutowy i dwa kolory włóczki. Daje to bardzo nietuzinkowy efekt! Na koniec przywiązałam dwie etykiety i przykleiłam w miejscu ich wiązania pompon.

4. Ponownie etykietka pełni role naklejki! Nad nią opasam paczkę paskiem z białego papieru. Naklejam na niego po kolei; wstążkę koronkową związaną w kokardkę, frędzel a na to pompon. Myślę, ze powstała w ten sposób naprawdę zgrabna kompozycja!

Jeszcze tylko wpisać imiona i gotowe!

Strażnik paczek. Ten wzrok mówi- nie ruszać przed Świętami!

Ach tak, etykiety! Oto i one:

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ ŚWIĄTECZNE ETYKIETYI


Warto wiedzieć!

  • Etykiety należy drukować w formacie A4, przy ustawieniu wysokiej jakości wydruku
  • Najlepiej użyć sztywnego papieru, etykiety będą wtedy prezentować się najlepiej
  • Nie istnieje możliwość zmiany wzorów lub kolorów na inne, te prezentowane tutaj to jedyne wersje
  • Pliki są darmowe, jednak udostępniam wyłącznie do użytku personalnego, nie można ich wykorzystywać w celach komercyjnych.

Na blogu możecie znaleźć również inne ciekawe projekty DIY związane z Świętami Bożego Narodzenia!

Skandynawskie skrzaty
Skandynawskie skrzaty
Drewniane zawieszki
Materiałowe serca
Serca 3D z kordonka