edycja

Nie raz mówiłam, że jestem uzależniona od ciągłych graficznych ulepszeń na blogu i związanych z nim stronach, jak widać po ostatnich moich działaniach na fp bloga, wcale nie przesadzałam 😀

Dodałam dwie nowe aplikacje + formularz zapisu do newslettera na Mailchimpie. Dodanie nowych aplikacji wzbogaciło mój facebook nie tylko o nowe funkcje, ale i poprawiło jego wygląd, poprzez przygotowaniu dla nich spójnych stylistycznie etykiet. Dziś więc krótki poradnik co i jak, aby szybko odświeżyć wygląd naszego fanpage. Co do Mailchimpa, wiele osób korzysta z tej strony, myślę wiec, że ta dodatkowa instrukcja może być dla was przydatna.

1. Aplikacje na facebooka- tworzenie, dodawanie i zmiana wyglądu/ nazwy

Pierwsza sprawa to dodanie i zmiana wyglądu aplikacji. Można to zrobić przez zewnętrzne aplikacje jak np. Woobox, ale można to samo zrobić samemu, bez żadnej rejestracji. W dodatku, na Woobox, aby zmienić obraz aplikacji newslettera, wymagane jest konto premium, tymczasem samemu zrobimy to za darmo.

Na początek jednak lista najpopularniejszych aplikacji na facebooku, które mogą przydać się do umieszczenia na fanpage. Oczywiście jest ich dużo  więcej, tutaj podaję te najpopularniejsze.

Lista aplikacji facebook do pobrania

Twitter Tab
Pinterest Tab for Pages
Instagram feed tab for Page
Youtube Tab

Jak dodać poszczególne aplikacje i edytować je? 

Mając powyższą listę aplikacji łatwo możemy je dodać. Wpisujemy nazwę wybranej aplikacji z listy w okno wyszukiwania ,,osób, miejsca i innych” na facebooku. Powinna się nam pojawić jej nazwa z dopiskiem na dole APLIKACJA. Wchodzimy na nią, wyświetli nam się strona z przyciskiem instalacji aplikacji, który oczywiście klikamy. W przypadku posiadania wielu stron zostaniemy zapytani do jakiej strony ma zostać dodana aplikacja. W zależności od aplikacji, możliwe, że Facebook spyta nas o dodatkowe zezwolenia na dostęp aplikacji do naszych danych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze zobaczymy informacje o instalacji w toku. Po tym etapie zazwyczaj zostajemy przekierowani na nasz fanpage, na zakładkę naszej świeżo zainstalowanej aplikacji. Będziemy tam mogli dokonać pewnych ustawień jak np. klucz wg którego ma wyświetlać piny w przypadku aplikacji Pinterest itp.

Aby edytować dodane już aplikacje klikamy USTAWIENIA → APLIKACJE. Wyszukujemy interesującą nas aplikacje z listy i klikamy EDYTUJ USTAWIENIA. Pojawią nam się opcje zmiany obrazu karty i nazwy. Możemy więc zmienić domyślną nazwę aplikacji, oraz co najciekawsze, zmienić jej zdjęcie.

edycja

Po wybraniu opcji NIESTANDARDOWY OBRAZ KARTY wystarczy najechać kursorem na obecny obraz i pojawi nam się opcja edycji. Wybieramy plik graficzny o wielkości 111×74 pikseli, ładujemy, i gotowe. Nasza zakładka aplikacji ma nową, spersonalizowaną przez nas ikonę. Od razu ładniej!

2. Jak dodać newsletter na Mailchimp do facebooka?

Logujemy się na nasze konto na stronie Mailchimpa. Wybieramy opcję ACCOUNT → INTEGRATIONS.  Szukamy facebooka na liście. I tym razem będziemy musieli wybrać, które konto fb połączyć z aplikacją, oraz zezwolić Mailchimpowi na korzystanie z naszych danych na fb.

edycja

Na stronie Mailchimpa warto zwrócić uwagę na dwie opcje wyglądu newslettera/ MAIL THEME. Pierwsza sprawi, ze będzie on wyglądał dokładnie tak jak zaprojektowaliśmy go w Mailchimpie, druga zmieni jego wygląd na mocno uproszczony, czego nie polecam, bo zwyczajnie wygląda on ubogo. Nazwę i ikonę edytujemy tak samo jak w przypadku innych aplikacji.

Jeśli macie jakieś wątpliwości, coś jest nie jasne- pytajcie! 🙂

Ja ze swoich zmian jestem strasznie zadowolona. Strasznie lubię gdy wszystko jest ze sobą graficznie spójnie, a jak widać, nawet na Facebooka jest sposób 🙂 Macie na sowich blogach takie spersonalizowane aplikacje? A może własnie zaprzeliście je mieć? 🙂

Dziękuję Ci za wizytę na moim blogu, będzie mi również bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad komentując 🙂

A jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić inne wpisy polub mnie na facebooku, o TUTAJ.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi, będzie fajnie jeśli przekażesz go dalej w świat!