Stary, bawełniany tiszert. Niby wciąż nadaje się do chodzenia, ale jakoś tak nigdy się to nie wydarza. Zapomniane biedactwo na dnie szafy. Znacie to? Bo ja tak, i podczas ostatnich porządków znalazłam taki własnie egzemplarz. Tym razem zamiast odłożyć go z powrotem na to dno szafy „bo przecież się przyda. kiedyś. na pewno” i skazać na kolejne miesiące zapomnienia postanowiłam dać mu drugie życie.

Przede wszystkim, aby projekt się udał, tiszert musi być bawełniany. Dzięki temu materiał po wycięciu nie strzępi się a ładnie zawija brzeg. Przyda się tez igła z nitką w kolorze koszulki, ale od razu uspokajam tych co to z szyciem się nie lubią, tak jak w tytule, zszywania w tym projekcie tyle co nic 🙂

Oto nasz dzisiejszy bohater, który zmienił się zupełnie nie do poznania 🙂

  1. Ostatnio śmiałam się, że wszelakie bluzki typu hiszpanka są tak modne, że ciężko kupić taka, która nie ma chociaż odkrytych ramion, a przez to moje ostatnie szafoiwe nabytki to właśnie ten krój. Dlaczego by więc nie zrobić jeszcze jednej do kompletu, prawda? 😀  Postanowiłam więc, że w taki sposób przerobię naszego dzisiejszego bohatera. Wyciełam koszulke tak jak zaznaczyłam na zdjęciu- dekolt, obramowanie rękawków, skróciłam jego długość, a po bokach wycięłam delikatne rozcięcia, by lepiej się układała. Nie martwcie się, nie musi być idealnie co do milimetra, na koniec nasze brzegi naciągamy w rekach tworząc tym sposobem ładne, zwinięte brzegi.
  2. Z odciętego dołu koszulki wycinamy pasek i również naciągamy. Przecinamy go na pół.

3. Na koniec szybko przyszyłam do frontu bluzki dwa wspomniane wyżej  paski materiału, tworząc tym samym wiązanie z tyłu.

Skoro jesteśmy już w temacie ubrań chciałabym wam przy okazji opowiedzieć o fajnej wyszukiwarce modowej. Jej działanie jest proste- wpisujemy interesujący nasz element garderoby, możemy tez ustawić dla niego wybrane filtry- cenowy, kolorystyczny czy wybrać konkretna markę lub sklep. Opcja, która najbardziej mi się spodobała zaznaczenie, że interesują nas produkty z aktualnych wyprzedaży. Wybór jest szeroki, od zwiewnych letnich bluzek dostępnych również w naszej najbliższej galerii po zimowe kozaki skórzane damskie w sklepie internetowym. Może znajdziecie tam fajny dodatek do waszego nowego tiszertu DIY 😉

Wpis powstał przy współpracy z portalem Zippini.pl