piórnik diy zrób to sam jak zrobić piórnik samemu koronka róż

piórnik diy zrób to sam jak zrobić piórnik samemu koronka róż

Nowy rok szkolny czas zacząć z nowymi akcesoriami!  I to nic, jeśli tak jak ja czasy szkolne dawno masz już za sobą. Każda okazja jest dobra by zaopatrzyć się w  nowe  papiernicze dodatki, prawda? 🙂 TUTAJ pisałam co ciekawego z przyborów szkolnych można zakupić na Aliexpress, TUTAJ o ślicznych złotych akcesoriach, które można obecnie dostać w Biedronce, to tym razem czas na wykonanie czegoś własnoręcznie. Dzisiaj piórnik według naszego własnego projektu.  Brzmi poważnie? Nic takiego- zrobienie takiego piórnika  jest bardzo szybkie i uwaga, nie wymaga szycia! Tak więc nawet jeśli nie lubisz się z igłą i nitką, a szukasz czegoś wyjątkowego, możesz spokojnie odpuścić sobie szukanie nowego piórnika na allegro czy  empiku i stworzyć coś własnego. Ten który dziś przygotujemy zrobisz o wymarzonym kształcie, kolorze czy teksturze.

Dzisiejsze DIY mogliście zobaczyć w lutowym newsletterze Ulicy ekologicznej, gdzie co miesiąc pojawiał się tam planer z pomysłem na DIY mojego autorstwa. Jest on już niedostępny, ale myślę, że na tyle fajny,  iż warto go pokazać raz jeszcze szerszemu gronu. Już więc mówię jak zrobić taki piórnik DIY.

Potrzebujemy:

  • Mocny klej uniwersalny, klej na gorąco, lub jeszcze lepiej, klej do tkanin.
  • Tkanina, najlepiej aby nie szczepiła się
  • Koronki
  • Opcjonalnie wstążka
  • Zamek błyskawiczny

diy piornik bez szycia

Wykonanie:

1. Wycinamy kształt naszego piórnika. Powinniśmy otrzymać dwie identyczne formy. Może to być serduszko, okrąg, ja wybrałam prostokąt, wymiary i forma zależą tylko od was i waszej wyobraźni. W kawałku który będzie górą naszego piórnika wycinamy taki otwór, aby odkrywał ruchomą część zamka, tak jak pokazane jest to na zdjęciu. Przyklejamy zamek na miejsce.

2. Ustawiamy kawałek materiału z zamkiem i  ten bez niego, jeden na drugim, stroną zewnętrzną do siebie. Kleimy boki.

3. Kiedy klej wyschnie odwracamy materiał przez otwarty zamek na drugą stronę. Ja dodatkowo udekorowałam zamek koronką i zawiązałam na zamku kokardkę.

MG

piórnik diy zrób to sam jak zrobić piórnik samemu koronka róż

Podaję tylko bazową instrukcje jak wykonać takie akcesorium, bo ostateczny efekt zależy już tylko od naszej wyobraźni. Ja dla przykładu marzę teraz o piórniku z futrzanego materiału, taki idealny do miziania… albo taki o, holograficzny! Tak- mnie tez dopadła moda na holo! <3 Jeśli również pokusicie się o piónik DIY- koniecznie pochwalcie się efektem. Jestem ciekawa jak będą wyglądać wasze piórniki! 🙂