ADA event

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałam o ciekawej szansie zgarnięcia nagród dla kreatywnych osób? Mowa tutaj o konkursie  Antalis Design Awards, dedykowanym dla polskich grafików i projektantów. 

Organizator wydarzenia, firma Antalis, zajmuje się dystrybucją materiałów służących do komunikacji wizualnej takich jak papierów dla poligrafii i biur, materiałów opakowaniowych czy produktów z tworzyw sztucznych, więc wybór zadań konkursowych był oczywiście związany z działaniami firmy.

Tym sposobem w kategorii ART należało zaprojektować okładkę notesu kreatywnego, natomiast w kategorii DESIGN zadaniem był projekt wzoru tapety dla nowoczesnego biura. Ciekawe wyzwania, prawda?! Zupełnie nie dziwi mnie więc, że do konkursu wpłynęło ponad  700 zgłoszeń w obu tych kategoriach. Prace oceniali  znani i cenieni polscy artyści-graficy oraz specjaliści od w dziedzinie designu tacy jak Andrzej Pągowski, Dawid Korzekwa, Jarosław Bujny, Natalia Nguyen czy  Xavier Jouvet. Same prace okazały się tak świetne, że organizator konkursu zdecydował się na przyznanie nie jednego, a aż dwóch pierwszych miejsc w kategorii ART. Patrząc na zwycięskie prace zupełnie się nie dziwię tej decyzji.

ADA event

Zwycięzców wyłoniono 28 września, podczas uroczystej gali organizowanej zorganizowanej w Warszawie, a są nimi:

wygrani

Źródło screenów


Barbara Karpiel – nagroda publiczności w kategorii ART,
Martyna Wójcik-Śmierska – III miejsce w kategorii ART,
Ola Szmida – I miejsce w kategorii ART,
Karol Pomykała – I miejsce w kategorii ART

ADA event

Co do projektów z kategorii ART- strasznie podoba mi się zwycięski projekt Oli- to jak świetnie oddano ilustracją pośpiech, użyte kolory-stanowczo to idealna okładka dla notesu dla zabieganej osóbki!


wygrani

Źródło screenów

Karolina Kmieciak – nagroda publiczności w kategorii DESIGN,
Andrzej Kidaj – III miejsce w kategorii DESIGN,
Agnieszka Żylińska-Rękas – II miejsce w kategorii DESIGN,
Michał Pecko – I miejsce w kategorii DESIGN.

Jestem zachwycona również projektami w kategorii DESIGN- ujął mnie zwłaszcza projekt kaktusowej tapety (mogłabym mieć taką na ścianie, nie tylko w  biurze!) i ten, przedstawiający ludzi na tle soczyście zielonych liści.

A wy, braliście może udział w tym konkursie? Jak wasze wrażenia?