Oto przed państwem trzecie wydanie gazetnika. A właściwie jego blatu. Oryginalnie był z imitacji drewna w kolorze kremowym, a po czasie przemalowałam go na biało. Chwile pobył w takim stanie, ale to wciąż nie było to.

Tak mebel prezentował się w swojej ostatniej, białej wersji

Postanowiłam poszukać inspiracji na Pintereście. Co mogłoby pasować do czarnego, metalowego gazetnika..? I wtedy zobaczyłam ten model. To było to czego szukałam!

Czerń plus skóra w ciepłym odcieniu brązu. Idealny duet! Plan metamorfozy został ustalony, zostało tylko przenieść ten klimat na mój mebel, poniżej więc krótka instrukcja, jak się do tego zabrałam.

Taka metamorfozę możemy zafundować większości  niewielkich blatów, np. stolikowi nocnemu!

Lista potrzebnych rzeczy

Potrzebujemy:

  • Brązowa farba akrylowa
  • Pisak olejny, ale czarna farba też się nada
  • Podkładka stołowa z ekoskóry, ja użyłam TEJ
  • Taśma dwustronna klejąca, użyłam taśmy Tesa do wykładzin
  • Nożyczki i długopis
Wykonanie

Wykonanie:

Najpierw rozmontowałam gazetnik, i wyjęłam blat z obudowy. Boki gazetnika pomalowałam brązowa farbą, wystarczyły dwie warstwy. Gdy farba była sucha za pomocą niezmywalnego, olejnego  pisaka narysowałam na górnym rancie linie i póki farba była mokra, szybko ją roztarłam- uzyskałam efekt jak na pierwszym zdjęciu. Wszystko to dlatego, że boki podkładki są ciemnoszare, chciałam więc aby przejście pomiędzy kolorem ekoskóry na blacie a bokami było naturalniejsze.

Następnym etapem było przyłożenie blatu do podkładki z ekoskóry i odrysowanie kształtu. Bardzo ładnie spisał się tu długopis kulkowy z tuszem, linie były czytelne i łatwo było je nim narysować. Wycięłam tak powstały szablon i przymierzyłam do blatu, czy wszystko się zgadza. U mnie trzeba było dociąć kilka milimetrów przy jednym boku, warto więc sprawdzać czy ostateczne dopasowanie zgadza się, czy przy odrysowaniu nie zyskaliśmy zbędnego przesunięcia o kilka milimetrów.

Na koniec zostało przykleić nasza ekoskórę do blatu. Zamiast kleju użyłam taśmy dwustronnej- gdy znowu najdzie mnie ochota na zmianę, pozbędę się ekoskóry bez niszczenia blatu. Przykleiłam więc na cała powierzchnię blatu taśmę i na to delikatnie wkleiłam podkładkę. Najlepiej odklejać klejącą część taśmy stopniowo i powoli przyklejać podkładkę, delikatnie ja naciągając aby idealnie przylegała do rantów. Kiedy upewniłam się, ze wszystko jest ustawione równo, zostało dobrze przycisnąć całość i gotowe.


 

A oto wersja stolik 3.0- teraz ten brąz dużo ciekawiej wygląda teraz na tle białej biblioteczki, gazetnik zyskał też dzięki metamorfozie dodatkową, intrygującą fakturę 🙂

XOXO,