Dziś będziemy przygotowywać skrzynkę na drobnostki- to idealny, bo praktyczny pomysł na prezent, np. na zbliżający sie wielkimi krokami Dzień Matki. Taki prezent jest tez dość prosty do wykonania a obdarowany na pewno doceni ręcznie wykonany przez nas prezent, jedyny w swoim rodzaju 🙂

To już drugie podejście do dekupażu na tym blogu, a właściwie trzecie, bo oprócz mini komody dekorowanej serwetkami, myślę, że szuflady ozdabiane papierem prezentowym też możemy zaliczyć do tej kategorii 😉 Tym razem pokażę wam skrzyneczki ozdabiane przy użyciu papieru ryżowego. Dlaczego papier ryżowy? Po pierwsze można spotkać go w naprawdę ogromnej ilości wzorów, a zazwyczaj jeden arkusz ma kilkanaście wzorów, co daje nam ogromny wybór i możliwości. Druga sprawa, taki papier nie roluje się jak np. serwetki dlatego łatwiej go przykleić bez zmarszczek, w dodatku gdy przykleimy coś źle, łatwo go oderwać i nakleić ponownie- nie drze się tak łatwo jak wspomniane serwetki. Ostatni argument- ma bardzo ciekawą, delikatną, półprzeźroczystą strukturę.

Lista potrzebnych rzeczy

Potrzebujemy:

  • Klej-lakier-werniks do decoupage, czyli wszelkie zamienniki Mod Podge jak i sam oryginał się nadadzą
  • Biała farba akrylowa

Zamiast powyższych trzech produktów użyłam TEGO zestawu i bardzo go polecam- zrobiłam z nim dwie skrzyneczki z dzisiejszego posta i jeszcze zostało mi sporo lakieru i kleju, najszybciej znika oczywiście biały podkład, jednak za tą cenę to super wydajny zestaw. Ja w dodatku swój kupiłam jakiś czas temu w promocji, więc był to wyjątkowo świetny zakup.

  • Papier ryżowy do decoupage
  • Skrzynka drewniana

Opcjonalnie

  • Nożyczki
  • Mini śrubokręt, ale jeśli tak jak ja nie posiadacie go w domu to mały nożyk również się sprawdzi, tylko pamiętajcie, ostrożnie z takim zamiennikiem 🙂

Wykonanie

Wykonanie:

Najpierw rozkręciłam skrzynkę- zamykanie, zawiasy- ten punkt można pominąć, ale uznałam, że tak będzie wygodniej malować, niż ćwiczyć precyzję i omijać te części.

  1. Papier ryżowy jest dość transparentny, ciemne kolory wygaszają kolory użytego wzoru, a nie o ten efekt dziś mi chodziło, dlatego najpierw potraktowałam skrzynki białym kolorem. Osobiście użyłam białego podkładu, można też użyć białej farby akrylowej.
  2. Kiedy farba porządnie wyschnie czas na przyklejenie wzoru. Wycinamy wybrane fragmenty z arkusza. Najczęściej taki wzór wydziera się, ja natomiast wolałam go wyciąć, zostawiając parę milimetrów od brzegu wolnej przestrzeni.

  1. Przykładamy wzór do miejsca gdzie chcemy go przykleić i smarujemy od góry klejem- nie ma potrzeby przyklejać go od spodu.
  2. Na koniec zabezpieczamy cała skrzynkę warstwą lakieru. Kiedy wyschnie, montujemy zawiasy i zamykanie, jeśli je zdemontowaliśmy.

 

Ja moje prezenty zapakowałam w kolorowa bibułę i przewiązałam błyszcząca tasiemką zakręconą na nożyczkach.

Do środka włożyłam pocięte kawałki bibuły oraz czekoladki.