Jakiś czas temu zaprojektowałam trzy kwiatowe tekstury, i pomyślałam, że powinnam wykorzystać je w jakimś blogowym projekcie, nie byłam tylko pewna co powinno to być. Ostatecznie uznałam, że będą świetnie prezentować się jako zakładki do książek, ale widziałabym je również w innych rolach, np. tapet na telefon.  Z tego powodu prócz szablonu zakładek do wydruku dodaje również plik z samą teksturą, który możecie wykorzystać dowolnie- własnie jako tapety czy element waszych graficznych projektów.

POBIERZ TEKSTURY

Tekstury są dostępne w wersjach różu oraz z transparentnym tłem, aby móc wstawić własny, wybrany kolor.

POBIERZ SZABLON ZAKŁADEK

Dostępne są 3 wzory zakładek, każda w dwóch kolorach do wyboru.

Zakładki można po prostu wydrukować na sztywnym papierze, wyciąć i cieszyć się nowymi, przeuroczymi znacznikami do książki, bądź pójść krok dalej i ozdobić je frędzlami według poniższej instrukcji.

Lista potrzebnych rzeczy

Potrzebujemy:

 • Gruba kartka A4 + drukarka
 • Cienka włóczka
 • Igła z dużym oczkiem
 • Nożyczki
 • Dziurkacz
 • Klej do dekupażu lub inny papierniczy, wysychający na bezbarwny
 • Grzebień
 • Małe drewniane koraliki

Wykonanie

Wykonanie:

  1. 1. Drukujemy pliki w formacie A4, im sztywniejszego papieru użyjemy, tym lepiej. Wycinamy zakładki z szablonu. Ja dodatkowo u dołu jednej z nich wycięłam trójkąt, aby nadać jej ciekawszego kształtu.

2. Robimy w każdej otwór na frędzle za pomocą dziurkacza, najlepiej zrobić to około 0,5 centymetra od górnego rantu.

3. Teraz przygotowujemy nasze frędzle. Instrukcje jak je wykonać znajdziecie TUTAJ. Frędzle, którymi ozdobiłam zakładki, mają długość około 3,5 cm i są grube na jakieś 25 okrążeń włóczki 😉  Przy ich wiązaniu musimy pamiętać, że powinny mieć co najmniej kilkucentymetrowe sznurki do zaczepienia zawieszki. Każdy frędzel musimy rozczesać za pomocą grzebienia, aby nadać mu puchatości.

4. Za pomocą igły z dużym oczkiem nawlekamy na frędzel koralik. Najlepiej ze względu na grubość włóczki robić to pojedynczo- najpierw jeden  sznurek, następnie drugi. Na koniec wiążemy porządnie włóczkę, aby koralik się nie zsuwał. Ja dodatkowo związałam też końce włóczki tak jak na obrazku, ponieważ wiązałam  frędzel  do zakładki metodą ,,na pętelkę” przekładając ją przez zakładkę i następnie przez siebie, ale można zrobić to na dowolny, najwygodniejszy dla nas sposób.

5. Po przymocowaniu frędzla do zakładki możemy skończyć na tym punkcie, al ja postanowiłam dodać mu odrobinę więcej szyku. Skręciłam w palcach prostą część sznurka od frędzla, aby z dwóch osobnych kawałków zrobił się jeden.

6. Następne delikatnie wsmarowałam w niego przeźroczysty klej do decoupagu, aby skręt sie nie rozluźnił.


Warto wiedzieć!

 • Nie ma możliwości zmiany wzorów lub kolorów na inne
 • Pliki są darmowe, jednak udostępniam je wyłącznie do użytku personalnego, nie można ich wykorzystywać w celach komercyjnych
 • Aby zachować dobrą jakość grafik, maksymalny rozmiar wydruku plików to A4

XOXO,