Jak%Bw%C%a%C%Bciwie%Bdobra%C%%Bdo%Bsiebie%Bkolory %Bstron%C%Bkt%C%Bre%Bci%Bw%Btym%Bpomog%C%%

Dziś temat mi bardzo bliski, zwłaszcza ostatnio, kiedy blog przeszedł małą zmianę imidżu. Mowa o wybieraniu palet kolorystycznych do naszych projektów. Tutaj z pomocą przyszły mi strony związane z doborem barw. Są pomocne nie tylko w planowaniu koloru naszego blogaska, ale także w tworzeniu grafik, czy przy tworzeniu rysunków.
Tak więc w dzisiejszym wpisie lista 6 przydatnych stron, na których można zainspirować się świetnie dobranymi paletami czyt dobrać kolory pasujące do wybranej przez nas barwy.

1. Design Seeds

jakdobra%C%%Bpalet%C%%Bkolor%C%Bw
Moja strona numer jeden, jak chodzi o inspiracje kolorystyczne. Prezentowane tam połączenia są często tak udane, że czasem inspirują mnie do wykonania rysunku w przedstawionej tam palecie barw. Swoją drogą świetna sprawa, takie wyzwanie rysunkowo- kolorystyczne. Możemy wybierać paletki według koloru lub co najciekawsze, tematycznie- np. flora, sukulenty, czy rustykalnie.

2. In color balance

jakdobra%C%%Bpalet%C%%Bkolor%C%Bw
Strona rosyjska, jednak bez problemu można się po niej poruszać- na górze znajdują się przyciski z kolorami danej paletki. Zasób palet jakie zawiera jest naprawdę imponujący, można przeglądać je godzinami.

3. Adobe Kuler

jakdobra%C%%Bpalet%C%%Bkolor%C%Bw

Prócz gotowych palet możemy tworzyć własne i zapisywać je. Jednak największy bajer to możliwość sprawdzenia jakie są kolory dopełniające nasz bazowy czy rozłożenie naszego koloru na jego odcienie. Oczywiście możemy zapisywać własne palety kolorystyczne i również udostępniać je innym uzytkownikom.

4. Paletton

jakdobra%C%%Bpalet%C%%Bkolor%C%Bw

Strona prócz wielu opcji dobrania kolorów jest tez częścią większego projektu, Coloropedi. Czym jest Coloropedia?

It’s a constantly growing source of information about color theory, color perception and color psychology, color vision and color blindness and many more information related to colors, including color combinations, color schemes and overal color usage.

Brzmi ciekawie, prawda? I faktycznie tak jest, można znaleźć tam np. takie cuda jak ta  świetna INFOGRAFIKA, na temat schematów kolorów. 

5. Coolors.co

jakdobra%C%%Bpalet%C%%Bkolor%C%Bw
Bardzo przyjemna stronka do dobierania kolorów. Blokujemy dany kolor, i kliknięciem spacji program generuj nam pasujące do niego kolory. Ile kliknięć, tylko kombinacji.

6. Color Hunter

jakdobra%C%%Bpalet%C%%Bkolor%C%Bw
Na poprzednich stronach mieliśmy możliwość obejrzenia palet inspirowanych zdjęciami, ta strona pomoże odwrócić role. Wgrywamy swoje zdjęcie a program generuje na jego podstawie paletę kolorystyczną. Bardzo fajna opcja, kiedy dane zdjęcie nas zainspiruje.
Dziękuję Ci za wizytę na moim blogu, będzie mi również bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad komentując 🙂
A jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić inne wpisy polub mnie na facebooku, o TUTAJ.
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi, będzie fajnie jeśli przekażesz go dalej w świat! Kliknij w ikonkę na dole, do wybranego medium.
Zapisz się do KREATYWNEGO NEWSLETTERA, aby otrzymywać wyjątkowe materiały dostępne tylko dla subskrybentów.