canva

Co roku Akademia Sztuki Cyfrowej organizuje konkurs na najlepsze strony internetowe Webby Awards. W 2014 roku wśród piątki nominowanych, w kategorii ,,Internetowe serwisy i aplikacje” znalazł się serwis Canva.com. Nic dziwnego, bo mimo dostępności wielu darmowych edytorów online, ten stanowczo wyróżnia się na tle konkurencji, prostotą działania czy świetnymi, gotowymi szablonami.
Widać to także w fakcie, iż w Polsce program ten staje się coraz popularniejszy, a korzysta z niego coraz większa liczba osób. Dlatego też, dziś przedstawiam wam 4 strony, które pomogą w korzystaniu z tego serwisu lub jeszcze bardziej ułatwią pracę z nim.

P.S: Tytuły są linkami, bo może być to mało widoczne w tym szablonie 😉

1. INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z PROGRAMU

Coś dla tych którzy jeszcze z Canvy nie korzystają, bo jeszcze nie znają/nie wiedzą co z tym tworem począć. Prosta, zrozumiała, no po prostu na maksa konkretna instrukcja, jak korzystać z Canvy, autorstwa Marioli z bloga Oświęcim lubi internet.


2. SPIS POLSKICH CZCIONEK

A dla tych którzy już korzystają i znają ciężki problem nieobsługiwania polskich znaków przez większość fontów w Canvie- spis polskich czcionek dostępnych w programie. Link ten cieszył się dużym zainteresowaniem kiedy wrzuciłam go w SM,  więc umieszczam go oczywiście także tutaj. Od dziś koniec zastanawiania się czy nasz wypatrzony font nie wywinie numeru i zamiast ładnego ą czy ę pokaże odstające szkaradztwo. 

3. SZKOŁA PROJEKTOWANIA CANVA

Słyszeliście o szkole projektowania Canva? Jest to strona wypełniona nie tylko instrukcjami jak obsługiwać program, ale i poradnikami na temat projektowania, marketingu czy skutecznego prowadzeniu biznesu, wykorzystując narzędzie jakim jest Canva. Chcesz dowiedzieć się jak wypromować twoje wydarzenie za pomocą social mediów, zdobyć prawie 2 tysiące subskrybentów newslettera czy może nauczyć się robić prezentacje, które naprawdę angażują odbiorców? Wszystko to i wiele więcej znajdźcie właśnie w szkole Canva. Fajnie, prawda?

4. APLIKACJA NA iOS

A na koniec coś dla posiadaczy IPadów. Aplikacja mobilna Canva, by móc tworzyć grafiki nie tylko stacjonarnie. Niestety póki co posiadacze Androida- w tym ja- nie mogą liczyć na Canvę w wersji mobilnej.
A teraz nie czekajcie tylko odpalajcie Canvę, zapisujecie się do szkoły projektowania i twórzcie cudowne rzeczy! 🙂
Dziękuję Ci za wizytę na moim blogu, będzie mi również bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad komentując 🙂
A jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić inne wpisy polub mnie na facebooku, o TUTAJ.
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi, będzie fajnie jeśli przekażesz go dalej w świat!