SAI  to stanowczo mój ulubiony program do grafiki, powstają w nim praktycznie wszystkie moje rysunki. Jest wyjątkowy łatwy w obsłudze a w dodatku ma opcję dodawania nowych pędzli i tekstur co niesamowicie powiększa jego możliwości  i  umożliwia nam dopasowanie jego funkcji do naszych potrzeb. Często poszukuję więc nowe efekty do mojego SAIa. Tym razem udało mi się znaleźć kilka genialnych paczuszek i chce się z wami nimi podzielić.
Jako pierwszą polecam paczuszkę autorstwa Deliciousboards zawierająca podstawowe narzędzia jak tusz czy ołówek ale i kredki czy pisaki copic oraz parę innych naprawdę świetnych efektów. Jak dla mnie- totalny niezbędnik dla każdego użytkownika SAIa. Pędzle do pobrania na stronie autora <TUTAJ>.
tumblr mroxxzICoQso
Zdjęcie pochodzi z strony http://deliciousboards.tumblr.com/
Kolejnym ułatwiającym korzystanie z SAIa odkryciem są ustawienia pędzli od Onisuu, umieszczone na jej stronie DA <TUTAJ>. Jest to świetna rozpiska z ustawieniami poszczególnych narzędzi według funkcji.
Bardzo pożyteczna ściągawka, kolejny niezbędnik.
my sai brushes by onisuu dpnrz
Zdjęcie pochodzi z strony http://onisuu.deviantart.com/
Świetne ustawienia znajdziemy również na stronie DA u użytkownika  Isihock   . Tylko spójrzcie na grafikę jak świetne efekty!
sai brushes by isihock dgpx
Zdjęcie pochodzi ze strony http://isihock.deviantart.com/
Na koniec dodaje link  <KLIK> pod którym możemy pobrać wiele podstawowych i nie tylko pędzli do SAI’a ponieważ niektóre wersje- tak jak moja- nie zawsze je posiadają.
W ramach podsumowania szybki rysunek wykonany przy użyciu niektórych z  wspomnianych pędzli i efektów 🙂
 Do lineartu użyłam ustawień Onisuu ,,Lineart 3″.
Uwielbiam teksturę kredek i akwarele.
ecdced