Ostatnim razem publikowałam
listę aplikacji na telefon służących do dość rozwiniętego rysowania. Takich, które miały wiele zaawansowanych graficznie
funkcji, niewiele odbiegających od tych, w które wyposażone są
popularne programy graficzne na komputer jak Photoshop czy Corel.
Tym razem coś przeciwnego, czyli lista zabawnych androidowych aplikacji do rysowania, z przymrużeniem oka. Dziś nie będzie więc omawiania opcji z efektem ,,wow, ale pro!” i innych wodotrysków. Dzisiejsze aplikacje będą
powodować raczej okrzyk ,,Rany, to takie głupie, że aż fajne!”.
Będziemy więc rysować w telefonie po piasku, tworzyć arcydzieła
z owoców i warzyw czy kolorować piękne obrazki. Tym razem nie chodzi o tworzenie zapierających dech w
piersiach mobilnych arcydzieł, a o zwyczajną, dobra zabawę. Dla każdego, bez względu na umiejętności. Wszystkie aplikacje pochodzą z sklepu Google Play. To co, lecimy?

APLIKACJE ANDROID

1. Sand Draw Free

Aplikacja
w której rysujemy… na piasku. Możemy ozdobić nasz gotowy rysunek miedzy innymi muszelkami, rożkiem z lodami czy wizerunkiem opalającej się postaci. Jest również opcja wykupienia innych dekoracji lub podłoża- mamy do wyboru kilka nawierzchni, takie jak trwa czy bardziej szalone jak księżyc. A teraz bajer-  w wersji plażowej, kiedy skończymy nasze dzieło i chcemy zacząć rysunek od nowa, potrząsamy telefonem, aby morskie fale zmyły nasz ostatni projekt. Prawie jak wakacje nad morzem, a to wszystko w środku jesieni.
APLIKACJE ANDROID

W
tej aplikacji do rysowania używamy świecących mazaków. Dla podkręcenia efektu testowałam apkę przy wyłączonym świetle- efekt
faktycznie jest świetny, idealnie imituje blask. Mamy tu kilka rodzajów pędzli i nieskończoną ilość kolorów. Możemy także dodać fluo efekt do naszych zdjęć.

APLIKACJE ANDROID

3.  Foxy Coloring

Współkolejkowicze dziwnie popatrują na Ciebie w poczekalni do dentysty, kiedy rozkładasz się z kompletem pisaków i zeszytem kolorowanek? Problem rozwiązany- w  sklepie Play można znaleźć mnóstwo aplikacji będących kolorowankami- od tych najprostszych po bardziej skomplikowane. Te podane tutaj to jedne a najciekawszych, ale polecam także TAKĄ  czy TAKĄ. Wybierasz tylko wzór i kolorujesz. Że nie ma tej adrenalinki wyjścia poza linię jak w klasykach? Ha, to spróbuj trafić sobie trafić z kolorem za 1 razem w te co drobniejsze elementy!

APLIKACJE ANDROID

4. Fruit Draw

Coś przy czym rysowanie na piasku w telefonie to całkowita normalka. Tym razem wykrawamy rysunki w owocach. Taki trochę wirtualny carving. W wersji podstawowej mamy do wyboru w sumie 7 sztuk warzyw i owców, po wykupieniu dochodzi ich więcej. Możemy traktować nasze owoce nożyczkami lub nożykiem, jest też kilka kształtów formy do wycinania do wyboru. Fajną sprawą jest mała informacja dołączona do każdego owocu- możemy sprawdzić jakie ma pozytywne właściwości i jego dobroczynny wpływ na nasz organizm.
APLIKACJE ANDROID

5. Mandala Maker

Kolejna aplikacja w tym zestawieniu służy do
robienia mandali. Z mandalami u mnie to jest tak, że nigdy nie miałam
do nich cierpliwości. Zawsze wychodziło mi totalnie krzywo, w
połowie projektów traciłam zapał lub wenę do wymyślania
kolejnych wzorków. Ta aplikacja sprawi, ze rysowanie mandali rzeczywiście zacznie relaksować każdego, nawet takie mandalowe beztalencia jak ja 😀 Tutaj za pomocą kilku ruchów na ekranie tworzymy nasz symetryczne cudo, a wszystko zawsze wychodzi idealnie równe. Mamy do wyboru gotowe kształty lub rysowanie dowolnych linii. Wersja podstawowa oferuje mały wybór kolorów, po wykupieniu premium dostajemy do użytku cała paletę plus opcje ładniejszych, płynniejszych lini   

To co, która wymieniona apliakacja skusi aby ją ściągnąć? A może znacie jakieś inne aplikacje związane z rysowaniem, pasujące do powyższego zestawienia?

Zapisz się do KREATYWNEGO NEWSLETTERA, aby otrzymywać wyjątkowe materiały dostępne tylko dla subskrybentów.
Dziękuję Ci za wizytę na moim blogu, będzie mi również bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad komentując 🙂

A jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić inne wpisy polub mnie na facebooku, o TUTAJ.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi, będzie fajnie jeśli przekażesz go dalej w świat! Kliknij w ikonkę na dole, do wybranego medium.