%Bstron

Ten post jest dla mnie wyjątkowy bo przychodzę do was z moimi pięcioma ukochanymi stronami, które ułatwiają mi pracę zarówno nad blogiem jak inne graficzne projekty. Must have dla każdego blogera, grafika, pasjonata zabaw z formą, czy po prostu kogoś, kto akurat poszukuje ciekawych graficznych rozwiązań.

Te podane tutaj uwielbiam między innymi za to, że mają całkiem pokaźne zbiory freebiesów i to całkiem za darmo. Darmowe lecz porządne zdjęcia, odręczne fonty, mockupy czy wektory- to tylko niektóre elementy, które można pobrać z tych stron. Zasoby są bardzo zróżnicowane, więc każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie i swojego projektu. Sami tylko zobaczcie jakie cudowności można zdobyć całkowicie za free!

Dla niewtajemniczonych mockupy są to pliki, najczęściej w formacie psd, zawierające wizualizacje danego przedmiotu np. pudełko, billboard, kubek, koszulkę czy ramkę. Po co nam to i jak działa? Ja dla przykładu, bardzo często, korzystałam z mockupów wraz z moim zespołem przy tworzeniu logotypów. Kiedy tworzyłyśmy propozycję loga dla producenta czekoladek używałyśmy mockupa będącego pudełkiem z czekoladkami i wstawiałyśmy na wieczko naszą propozycję loga. Mockup zazwyczaj sam dopasowuje logo do perspektywy pudełka, można też zmieniać pewne cechy danej rzecz np. kolor, cień. Umożliwia to zaprezentowanie projektu, jak będzie wyglądał na gotowym produkcie. Świetna sprawa, prawda?

5 stron z darmowymi materiałami, które koniecznie musisz poznać!

2. PIXEL BUDDHA

Strona z ogromną ilością wszelakiego rodzaju darmowych materiałów. A wszystko w fajnej jakości, żadne tam, ,,byle co” jak mawia moja babcia. Fonty, mockupy, loga w wersji pre-made, zdjęcia, wektory. I ciągle przybywa nowych darmowych materiałów.

5 stron z darmowymi materiałami, które koniecznie musisz poznać!

3. THE HUNGRY JPG

Jedno z moich ostatnich odkryć i prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia. Zawiera wszystko to co poprzednia strona, ale to za co cenię ją najbardziej, to comiesięczne nowości w zakładce ”wszystko po dolarze”. Można tam znaleźć prawdziwe perełki, nawet o 90% taniej, więc prawie jak za darmoszkę ;).

5 stron z darmowymi materiałami, które koniecznie musisz poznać!

4. CREATIVE BOOSTER

Parę mockupów rzeczy codziennego użytku i fontów. Jednak to, na co warto zwrócić uwagę na tej stronie, to przyjemne, nowoczesne szablony z CV czy wizytówkami.

5 stron z darmowymi materiałami, które koniecznie musisz poznać!

5. FONT SQUIRREL

Największa jaką znam baza czcionek do darmowego użytku prywatnego jak i komercjalnego. Jak poszukiwanym towarem są fonty z takimi prawami, zdaje sobie sprawę każdy co coś tworzy, więc reklamować tej strony myślę nie trzeba. Po prostu stronka, którą naprawdę warto zapisać w zakładkach.

Znacie jeszcze jakieś inne wartościowe strony z darmowymi materiałami? Co moglibyście dopisać do tej listy? 🙂