reperacja
Dziś krótki post o projekcie, do którego zmotywowała mnie mega fajna inicjatywa, AKCJA:REPERACJA, czyli cykliczna akcja organizowana przez Adzik Tworzy. Nadanie drugiego życia starej rzeczy, przerobienie niechcianego grata na coś praktycznego? Coś dla mnie! Dlatego dziś kilka słów o takim projekcie, który dokonał się w ten weekend.
reperacja

Wiecie co to jest? Półka z starej lodówki. Lodówka dawno skończyła swój żywot, kratka natomiast jakimś cudem się ostała. I tak leżała zapomniana wraz z pozostałymi dwiema kurząc się na składzikowej półce, dopóki nie zapuściłam się tam w poszukiwaniu siatki. Siatki nie znalazłam, ale za to wypatrzyłam to żelastwo. I potencjał w niej drzemiący też ujrzałam.

Wyszorowałam ją więc porządnie, ale choć niestety na zdjęciu tego nie widać, posiadała odpryski, a i kolor bieli był już nie ten. Potraktowałam więc ją białym sprayem. Akurat miałam na stanie błyszczącą biel, czyli taka jaka była w oryginale. Było mi przez to prościej zażegnać towarzyszący jej malowaniu kryzys, bo farby starczyło tylko na jedną warstwę. Mimo to nawet po takim małym odświeżeniu od razu zaczęła prezentować się lepiej.
Po wyschnięciu pozostało mi już tylko przykręcić do ściany i udekorować. Co prawda wkręty powinnam pomalować na biało, ale zapomniałam to zrobić przed zdjęciami. Musicie więc to sobie wyobrazić 😀

Półka stała się półką, tyle, że w innej zupełnie konfiguracji, bo wiszącą. Spełnia teraz funkcję przedłużenia biurka i takiej półeczki ,,do wyjścia”. Wiecie, gdzie mogę zawiesić klucze, żeby w końcu przestać szukać ich po całym pokoju czy odłożyć portfel.
reperacja

reperacja

Zaopatrzyłam się tez jakiś czas temu w parę nowych washi tape, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niedługo post, gdzie napisze o jej ciekawych zastosowaniach. Jedno z nich możecie oglądać na dzisiejszych zdjęciach. Przyglądnijcie się, wiecie już co to za rzecz? 🙂

Dziękuję Ci za wizytę na moim blogu, będzie mi również bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad komentując 🙂

A jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić inne wpisy polub mnie na facebooku, o TUTAJ.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi, będzie fajnie jeśli przekażesz go dalej w świat! Kliknij w ikonkę na dole, do wybranego medium.

Zapisz się do KREATYWNEGO NEWSLETTERA, aby otrzymywać wyjątkowe materiały dostępne tylko dla subskrybentów.