MG

Dziś mały eksperyment. Ostatnio zajadałam się Pringlesami a jak wiadomo, te puszki to już kultowy produkt do wytwarzania wszelkich DIY 😀 Przeglądnęłam Pinteresta, podumałam, i najciekawszy wydał mi się projekt głośnika. Byłam zwłaszcza ciekawa, czy rzeczywiście to jakimś cudem działa. I wiecie co? Faktycznie! Kolejną zaletą takiego głośnika jest to, że nawet po umyciu… pachnie chipsami 😀 Mały minus dla projektu za to, że nawet po obklejeniu puszki ozdobną folią nasz głośnik wygląda no.. mało… ozdobnie. Trochę jak model dziwnego pociągu wykonany przez modelarza z dwoma lewymi rekami. Mimo to i tak warto pobawić się w tą przeróbkę. Jest prosta i szybka, jest to też ciekawy eksperyment dla tych mniejszych jak i dużych dzieci. I hej, czy znacie wiele osób które mają głośniki z chipsów? Ha, no właśnie!

Potrzebujemy:

Potrzebujemy:

  • Puszka po chipsach Pringles
  • Nożyk i nożyczki
  • Koraliki
  • Klej uniwersalny
  • Ołówek
  • Okleina/ papier ozdobny

Wykonanie: 

MG

1. Przykładamy do puszki nasz telefon w miejscu gdzie ma głośnik, i zaznaczamy jego kształt. Następnie za pomocą nożyka wycinamy w puszce dziurę na telefon, staramy się aby pasował na tzw. styk.

MG

2. Etapem najtrudniejszym jest tu tak naprawdę… oklejenie równo naszego przyszłego głośnika. Ta część zajęła mi najwięcej czasu. Najwygodniej użyć okleiny, myślę, ze różnie dobrze spisałby się tu papier ozdobny lub farba w sprayu. Metaliczna mogłaby dać super efekt. Nie miałam żadnej na stanie, ale kto wie, może jeszcze przemaluję go kiedyś, marzy mi się miedź.

MG

3. Na koniec przyklejamy klejem nasze nóżki z  koralików, tak aby cały projekt po włożeniu telefonu nie przewrócił się.

MG

MG

Tuu tuu, pociąg głośnik melduje się na stacji! 😀

Dziękuję Ci za wizytę na moim blogu, będzie mi również bardzo miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad komentując 🙂

A jeśli chcesz być na bieżąco i śledzić inne wpisy polub mnie na facebooku, o TUTAJ.

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim z innymi, będzie fajnie jeśli przekażesz go dalej w świat! Kliknij w ikonkę na dole, do wybranego medium.

Zapisz się do KREATYWNEGO NEWSLETTERA, aby otrzymywać wyjątkowe materiały dostępne tylko dla subskrybentów.