MG
Kłopot ze splątanymi słuchawkami? Znacie to, prawda? Ja mam go teraz z głowy, bo sprawiłam sobie filcowe opaski do słuchawek. Filcowe- słowo klucz, bo filc to najlepszy materiał na świecie! A dlaczego mówiłam już na początku bloga, w TYM WPISIE. Jest tam też instrukcja jak zrobić słodkiego filcowego gołąbka. I ogólnie polecam, bo to wpis dinozaur, a one są fajne, co nie?
Ale wracając do tematu. Właściwie już od dawna miałam ochotę sobie takie sporządzić, ale dopiero ostatnio udało mi się ten pomysł zrealizować. Oczywiście kotki, znacie mnie. Sam pomysł opasek można zrealizować na wiele sposób- mogą być pieski, myszki czy słodki chomiczek. Cała filozofia to wycięcie odpowiednio długiego kwadratu z odpowiednimi dla danego zwierzaczka uszkami na końcu.
MG

 

1. Wycinamy elementy. Nie używałam żadnego szablonu, po prostu długi prostokąt zakończony uszami 🙂 Aby oba końce były takie same złożyłam filc na pół i wycięłam połowę kształtu. Rozkładamy filc i tada, mamy dwa identyczne końce. Na koniec wycięłam pozostałe elementy, uszka dopasowałam po prostu nakładając szablon ciała kotka, i obrysowując go,  na filc, z którego miały być wycięte.
2. Ozdabiamy!! Ja użyłam brokatu.

3. Czas na przyklejenie kolejnych części. Tutaj mały trik na wykonanie oczek i buziek. Bużki zrobiłam z muliny którą pokryłam klejem i skręciłam w palcach, żeby utworzyć coś w rodzaju linki. Z kolei, aby stworzyć oczka, wycięłam malutkie kwadraciki z  filcu. Następnie uformowałam z nich kuleczki. Dodałam przy tym odrobinę kleju. Dzięki temu zachowają kształt.
4. Aby połączyć dwa końce przykleiłam po każdej stronie rzepy.

 

MG

 

MG

I gotowe. Koniec terroru splątanego kabla!

INNE POMYSŁY NA WYKORZYSTANIE FILCU
BRELOK ANTYSTRESOWY DLA FANA PLAYSTATION
PROSTA I UROCZA OZDOBA - PTASZEK Z FILCU