fbcc
Marzyła mi się pewna poszewka. Mam ich sporo w kolekcji, ale ta miała być wyjątkowo fajna. Bo z kotem. Najlepiej, żeby ten kot przypominał mojego własnego. I jeszcze aby ta poduszka złota była, z frędzlami złotymi również i żeby to takie już w ogóle fancy było.
aeebfbceaef
Ciężko spełnić takie wymagania? Niekoniecznie jeśli wykona się ją samemu.

Zrobienie poduszki z wybranym wzorkiem jest tak naprawdę bajecznie proste, a może się znaleźć na niej co tylko zechcemy. Od kotków przez pieski aż po napisy. I co tam jeszcze nam wpadnie do głowy. Tak naprawdę ograniczają nas tylko szablony i cierpliwość w ich wycinaniu. Zamiast poszewki możemy tez namalować grafikę na ekotorbie czy bawełnianej koszulce, możliwości są nieograniczone.

Wszystko czego potrzebujemy to:

♥ Złota farba, koniecznie odporna na pranie. Moja wedlug instrukcji na opakowaniu przed pierwszym praniem musiała przeczekać 48 godzin aby nabrać ,,niespieralności”. Ja używałam tej firmy Starwax, jej dodatkową zaleta jest rozcieńczalność w wodzie. I nie, to żaden tam post sponsorowany /niestety :D/,  po prostu lubię te produkty 🙂
♥ Pędzelek
♥ Drukarka
♥ Sztywny papier i taśma klejąca albo freezer paper i żelazko
♥ Nożyczki
♥ Poszewka
♥Biała mulina
♥kartonik

Wykonanie:

aefbc

Tworzymy/ pobieramy wzór który chcemy posiadać na poduszce/ekotorbie/koszulce. Niestety jestem bardzo słaba w rysowaniu zwierząt dlatego użyłam gotowej grafiki. Jesli tak jak ja macie problem z narysowaniem wybranego wzoru polecam tą stronę: <KLIK> . To właśnie tam udało mi się znaleźć grafikę kota podobną trochę do mojego 🙂
Obrazek drukujemy w wybranym przez nas rozmiarze.  Najprościej ustawić wymiary grafiki Wordzie, tak naprawdę nie potrzeba nam do tego  żadnych programów graficznych- sami rozumiecie- tylko my i stary dobry Word. W przypadku freezer paper po
prostu drukujemy obrazek na jego matowej stronie, wycinamy środek wzoru i przyklejamy
plastikową stroną do tkaniny. Przeprasowujemy żelazkiem stronę papierową
i w ten sposób nasz szablon zostaje przyklejony do tkaniny. Po pomalowaniu można bez problemu go z niej usunąć. Jest on jednak trudno dostępny w Polsce więc osobiście użyłam zwykłego papieru, wycięłam wzór i przykleiłam go do tkaniny taśmą.
Wkładamy kartonik do środka aby farba nie przebiła na drugą stronę.  Najpierw malujemy obrys rysunku dokoła brzegów szablonu. W przypadku zwykłego papieru ważne jest aby podczas malowania obrysu dociskać papier do tkaniny aby farba nie uciekła nam poza szablon. Potem zostaje do zrobienia już tylko ta przyjemniejsza część czyli wypełnienie środka szablonu.
Co do frędzli robiłam je z muliny według tej świetnej instrukcji <KLIK>
Rozpuściłam moją złotą farbę w wodzie w proporcji 2:1 i  w tym roztworze zabarwiłam frędzle. Po wyschnięciu robią się twarde ale nie należy się tym martwić. Po odpowiednim czasie schnięcia farby (u mnie wspomnione wcześniej dwa dni) pierzemy je i nabierają miękkości.
A tak wygląda efekt końcowy:

 

ffbbf
Kefir sprawdza czy kotel poduszkowy jest do niego odpowiednio podobny 🙂