Szukając na Pinterescie prostego sposobu na drukowany transfer na drewno, znalazłam sporo instrukcji przy wykorzystaniu wax paper. Zastawiając się jakim polskim odpowiednikiem można go zastąpić pomyślałam o papierze do pieczenia. W końcu jedna strona jest odpowiednio śliska, czemu by nie spróbować, a nuż zadziała. I wiecie co? Ku mojej radości zadziałało, oto nasz nowy papier transferowy!

Transferu można dokonać szybko  i przy użyciu bardzo prostych rzeczy. Na początek jednak kilka uwag 🙂

Po pierwsze pracowałam na surowym drewnie i myślę że tylko na takiej powierzchni sprawdzi się ta metoda. Po drugie sposób ten fajnie nadaje się do napisów postarzanych, takich w stylu vintage- drukarka może troszkę rozmazywać tusz podczas wydruku na śliskim papierze, linie mogą więc nie wyjść w 100% idealnie odwzorowane. Ponad to trzeba być bardzo uważnym przy nakładaniu transferu na drewno. Tusz łatwo schodzi z papieru i możemy mieć nagle transfer w miejscu w którym nie życzylibyśmy go sobie. Znów śliskość papieru jest naszym sprzymierzeńcem ale ma i wady 🙂

A teraz możemy przejść do działania!

POTRZEBUJEMY:

♥ Drukarki
♥ Papieru do pieczenia
♥ Drewnianego przedmiotu który chcemy ozdobić
♥ Drobnego papieru ściernego
♥ Mod Podge
♥ Gąbeczkę/ Pędzel
♥ Nożyczki
♥ Sztywny kawałek plastiku, np. kartę 🙂

WYKONANIE:

W wyszukaniu odpowiedniego wzoru jak zwykle pomógł mi niezawodny Pinterest. Parę fajnych wzorów można znaleźć na mojej tablicy, o <tutaj>. Należy pamiętać aby wydrukować obrazek w odbiciu lustrzanym!

wklejka

1. Drukujemy wybrany obrazek na błyszczącej śliskiej stronie papieru do pieczenia. Ja mój wcześniej przeprasowałam przez ściereczkę aby się nie zwijał i docięłam do rozmiaru a4.
2. Powierzchnię na której będzie znajdował się transfer delikatnie przecieramy papierem ściernym.
3. Wycinamy nasz wydruk i przykładamy do przedmiotu. Przyciskamy kartą ( jak widać ta  z Ikea Family bywa przydatna nie tylko w sklepie 😉 ) do skrzynki tak aby cały tusz dobrze się odbił.
4. Nakładamy Mod Podge aby nadruk był trwały. Polecam użyć do tego gąbeczki  i przyciskać delikatnie Mod Podge do powierzchni, wtedy nasz nadruk nie powinienem się rozmazać 🙂

Proste i szybkie, prawda? 🙂