ZORGANIZUJ%BSI%C%KREATYWNIE%%B%%

Wiosna już tuż tuż! Z czym wam się kojarzy?  Prócz słonka, przebiśniegów i uwolnienia się od tony szalików i swetrów? Tak, chodzi o wiosenne porządki. Zawsze wraz z nadejściem wiosny wstępuje we mnie chęć do działania, to więc idealny czas aby spożytkować tą energię na gruntowną reorganizację otoczenia.

Oczywiście nie chodzi mi tylko o nudne porządki, a tu złożyć w kosteczkę, tam odłożyć na półeczkę, czynność powtórz. Oj nie, w tym sezonie będzie kreatywnie! Przedstawię wam moje sprawdzone sposoby na utrzymanie porządku za pomocą małych pomocników które możecie stworzyć sami.

Zastanowiłam się nad najbardziej
problematycznymi miejscami do utrzymania w porządku i wybrałam 3  z nich. Bezsprzecznie
są to wszelkie szuflady i szafy oraz kable. Często jest też
problem z zorganizowaniem biżuterii, zwłaszcza kiedy ciągle
dochodzą nowe komplety. Na te 3 problemy posiadam ciekawe rozwiązania, którymi chcę się z wami podzielić.  Seria będzie więc liczyć 3 posty, a w każdym z nich zajmiemy się innym aspektem organizacji;

 

1. Organizacja biżuterii i dodatków
2. Organizacja szuflad i szaf
3. Organizacja kabli

Na pierwszy ogień pójdzie biżuteria! Jak poradzić sobie z błyskotkowym  choasem.

Błyskotki. Lubię to słowo, nie dość, ze brzmi uroczo to ma w sobie frazę kotki! 😀

MG

 

1. Uniwersalny organizer z wieszaka do spódnic

POTRZEBUJEMY: Farba w sprayu, wieszak wielopoziomowy  z klipsami, opcjonalnie wstążka.

Kiedyś przeglądając ofertę UO zobaczyłam to:

 

MG
Żródło screena

Co wam to przypomina? No właśnie, wielopoziomowy wieszaka z klipsami, taki jak używa się do wieszania spodni czy spódnic. Odszukałam więc taki wieszak w czeluściach wspólnej domowej garderoby i przygarnęłam. Poprzesuwałam klipsy tak, aby zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy, a na koniec pomalowałam złotą farbą w sprayu i ozdobiłam wstążką.

diy wieszak na bizuterie

Wieszam tu teraz okulary, opaski czy kolczyki koła- wszystko to czego nie da się zawieść za pomocą poprzednich organizerów. Wieszak, farby i wstążkę posiadałam już w swojej kolekcji, cały więc projekt wyniósł mnie jakieś… zero złotych. Oryginał- 30 funtów. Całkiem nieźle, prawda? 🙂

diy na bizuterie kolczyki

 

2. Organizer z ramki na kolczyki typu wkręt

POTRZEBUJEMY: Dość zbitą gąbeczkę, ramkę, kawałek dość cienkiego materiału, klej uniwersalny lub na gorąco.

Gąbeczkę wycinamy na wymiar wewnętrznego otworu w ramce. Rozbieramy ramkę, szybka nie będzie nam potrzebna. Przyklejamy klejem wyciętą gąbkę dokładnie na środku tyłu ramki, tak aby mieściła się idealnie w otwór ramki. Teraz czas na naciągnięcie materiału na nasz tył ramki z przyklejoną gąbką. Przyklejamy materiał na tą konstrukcję, tak jakbyśmy pakowali prezent. Przy przyklejaniu staramy się delikatnie naciągnąć materiał, tak aby był delikatnie napięty- lepiej się wtedy prezentuje. Na koniec wkładamy tak pokrytą tylną ściankę w boczne ramy. Tada! możemy już wbijać nasze kolczyki.

stojak%Bna%Bbizuterie%Bdiy

3. Papierowy organizer na wisiorki

POTRZEBUJEMY: Papier techniczny, mulina lub inny sznurek, materiał/papier ozdobny/ farby

Świetny sposób na przechowywanie krótkich naszyjników. Ze strony TUTAJ pobrałam szablon i wydrukowałam na sztywnym papierze. Po obu stronach naszego modelu robimy dziury i przewlekamy przez nie nitkę/kordonek/wstążkę/co tylko się nada, aby cała konstrukcja stała stabilnie, tak jak opisane jest w oryginalnej instrukcji. Ja swój stojak okleiłam materiałem, ale nie podobał mi się do końca, więc jakiś czas potem całość pomalowałam farbą, co ostatecznie wyszło mu na dobre 😉

wieszak%Bna%Bbizuterie%Bdiy

 

4. Tablica z wieszakami na wisiorki

POTRZEBUJEMY: Deska lub miękka płyta drewnopodobna, farba akrylowej, mini haczyki do wkręcania, opcjonalnie również gwoździk.

To DIY, to jedno z najstarszych jakie wykonałam. Można było go zobaczyć między innymi w TYM POŚCIE. Kawałek starych mebli imitujących deski pomalowałam za pomocą gąbki do zmywania (tak. takiej do naczyń. jako pędzel. bo łaj not, bo tak było szybciej, bo daje fajny shabby efekt iw ogóle polecam ) białą farbą akrylową. Otrzymałam fajny efekt, taki trochę w stylu shabby. Pomierzyłam ile miejsca potrzebuję na najdłuższy naszyjnik i wkręciłam obok siebie trzy mini haczyki. Bardzo łatwo wchodzą w drewno i drewnopodobne wyroby, instaluje się je więc łatwo. Niżej wbiłam gwoździk na dodatkowe rzeczy, np. kapelusz, wszystko dodatkowo pomalowałam na biało. Aby zrobić zawieszkę do powieszenia naszego wieszaka na ścianie użyłam białego sznurka jutowego, którego końce przykleiłam klejem na gorąco.

Wyznam, wam, że kiedy zebrałam te wszystkie patenty na raz w tym zestawieniu, to dopiero zobaczyłam ile miejsca przeznaczyłam własnie na organizację biżuterii. Dodatkowo prócz wspomnianych wyżej miejsc mam jeszcze mnóstwo puzderek i skrzynek- w nich trzymam bransoletki i pierścionki. Ale też dzięki temu zawsze wiem, gdzie szukać danej błyskotki oraz mam miejsce by wygodnie odwiesić każdy element biżuterii. Po drugie- bądźmy szczerzy- błyskotek i miejsca na nie nigdy za wiele, prawda? 😉